Pešek před Spartou: Únava se už kouše těžko, ale musíme si teď nastavit hlavy, že chceme trofej

Pešek před Spartou: Únava se už kouše těžko, ale musíme si teď nastavit hlavy, že chceme trofej

Dlouhou dobu se zdálo, že Liberec dosáhne opět jen na dělbu bodů. Brankář ostravského Baníku Jan Laštůvka mezi třemi tyčemi čaroval a byl to až Jakub Pešek, který přesnou střelou k levé tyči nasměroval Liberec k výhře. Náskok domácích poté pojistil ještě Mara a na výsledku již nic nezměnila proměněná penalta Stronatim.

Utkání mělo pro domácí speciální náboj, neboť na lavičce chyběli trenéři Hoftych s Čechem. „Osobně jsem to nevnímal. První poločas jsem hrál z druhé lajny a pokyny vůbec neslyšel. Ten druhý jsem pak slyšel podporu z celé lavičky, která nás hnala za gólem a nakonec k němu také dohnala,“ radoval se Pešek, který brankou pomohl k výhře svého týmu.

„Je pravdou, že nám Laštůvka v první půli dělal vrásky, ale naštěstí jsme to protrhli a spadl tam i druhý gól. Z mého pohledu šlo o zasloužené vítězství, protože jsme si za ním šli od začátku,“ pokračoval v rozhovoru pro klubové stránky sedmadvacetiletý záložník. Další zápas může pod Ještěd přinést cennou trofej, neboť Slovan změří síly s pražskou Spartou ve finále MOL Cupu.

„Únava je znát a já osobně už to koušu hodně těžko. Teď si ale musíme nastavit hlavy, že chceme trofej a pořádně regenerovat. Chceme získat vítězství a uděláme pro to maximum. Vrátí se nám kluci do zálohy a na Spartu musíme být v plné síle,“ dodává Pešek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.