Plzeňské ikony se loučí s Čišovským: Odpočívej v pokoji. Dohlídni tam na Rajtyho s Bizim

Plzeňské ikony se loučí s Čišovským: Odpočívej v pokoji. Dohlídni tam na Rajtyho s Bizim

Smutná zpráva zasáhla tuzemský fotbal během nedělního rána. Slovenský obránce Marián Čišovský prohrál svůj boj s nemocí ALS. Informaci přineslo vedení Plzně skrze své sociální sítě a reakce následovali i z řad hráčů, kteří se čtyřicetiletým stoperem zažili báječná léta plná úspěchů v české nejvyšší soutěži i Lize mistrů.

Plzeň hraje v neděli zápas se Spartou a před úvodním hvizdem bude uctěna památka minutou ticha. V prostorách stadiónu bylo také vytvořeno pietní místo, kde mohou fanoušci na výrazného strůjce nedávných úspěchů vzpomenout.

„Čišo, odpočívej v pokoji… Dnes odešel legendární obránce a fantastický člověk. Dohlídni tam na Rajtyho s Bizim. Naše obrana z roku 2011 byla neuvěřitelná a nemůžu uvěřit, že jsem tu zůstal úplně sám. Upřímnou soustrast rodině,“ zanechal emotivní vzkaz na svém Instagramu David Limberský, který nezapomněl zmínit i Františka Rajtorala a Davida Bystroně.

Čišovský šest let statečně čelil nevyléčitelné chorobě, která jej nakonec porazila. Svůj zármutek vyjádřil i dřívější mozek záložní řady Viktoriánů Pavel Horváth, který nyní v roli trenéra vede Příbram. „Odchází kamarád, bojovník. Je mi smutno, temno… Děkuji ti za vše,“ poslal poslední vzkaz svému bývalému spoluhráči, který se těšil i velké oblibě u fanoušků. Čišovský strávil v Plzni tři roky, během kterých pomohl k výrazným úspěchům, které odstartovaly novodobou éru tohoto západočeského klubu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.