Horejš zůstal po vyřazení optimistou: Chtěli jsme hrát o záchranu, ale nakonec to bylo fantastické

Horejš zůstal po vyřazení optimistou: Chtěli jsme hrát o záchranu, ale nakonec to bylo fantastické

Stejně jako pro Slovácko skončila sezóna i pro České Budějovice. Dynamo v semifinále nadstavbové skupiny o Evropu nestačilo na Mladou Boleslav. Trenér David Horejš vykazoval zklamání, že jeho svěřenci nedošli dále, ale zároveň zůstal optimistou, neboť z celkového pohledu si na výkony svých hráčů nemůže rozhodně stěžovat.

Jeho tým až do závěru základní části bojoval o elitní šestku, což hodnotí jako velký úspěch. „Sezóna byla z naší strany opravdu super. Čtyři roky jsme nehráli v lize a všechno pro nás bylo nový. Sedmé místo po základní části je obrovskej úspěch všech lidí v klubu, zasloužili se o něj všichni,“ chválil své kolegy a hráče kouč Českých Budějovic v rozhovoru pro Sport.cz.

„Podařilo se nám sestavit dobré mužstvo, které bylo hladové. Hráči se ohromně hodili do způsobu hry, který jsme praktikovali. Bylo to zkrátka ušitý na míru,“ pokračoval v hodnocení uplynulé sezóny, ve které měl kromě talentovaných mladíků i zkušené mazáky typu Sivoka či Drobného. „Tihle kluci to tady změnili hodně. Do mužstva vnesli obrovskou zkušenost, kvalitu, charakter a vůli po vítězství,“ poukázal Horejš na kvalitu zmíněných veteránů, od kterých se mohli ostatní učit.

„Mladí a vůbec všichni si začali strašně věřit. Přišla vítězná série, která byla naprosto fantastická, což nepamatuju ani ve druhé lize. Nakonec jsme si mohli zahrát o evropské poháry, čehož si moc cením, protože jsme hráli hlavně o záchranu. Sezóna byla ne že dobrá, ale fantastická,“ dodal kouč Dynama.