Kouč Zbrojovky Machálek: Výpadek Vaňka? Každý svého štěstí strůjcem...

Kouč Zbrojovky Machálek: Výpadek Vaňka? Každý svého štěstí strůjcem...
ROZHOVOR

Vede svou armádu za vytouženým návratem do první ligy a jen nerad počítá padlé. Tedy spíše mnoho padlých. Proti Žižkovu bude brněnskému kouči Miloslavu Machálkovi chybět hned pět hráčů základní sestavy, k dispozici už je ale aspoň Ondřej Vaněk. Proč podle protřelého lodivoda došly síly zrovna jemu?

Zbrojovka je od restartu soutěže jasně nejúspěšnější tým FN ligy. Jak jste spokojen s tím, co mužstvo právě předvádí?
Za naše výkony jsem samozřejmě rád, ale na druhou stranu nás provází velké ztráty a nečekaná příkoří v podobě karet a počtu zraněných. Musíme se neustále rvát. Do konce soutěže nás čeká ještě několik zastávek a my uděláme vše, abychom je zvládli.

Upřímně, čekal jste, že se po té dlouhé pauze bude mužstvu až tak dařit?
Zbrojovka je velkoklub a má k tomu odpovídající kádr. Ale nepočítali jsme s tím, že nás budou provázet až takové strasti. Mluvím o těch zraněných i určité nedisciplinovanosti, z nichž pramení naše karty. Proto nám teď proti Žižkovu bude scházet pět hráčů základní sestavy.

Jak je pro vás coby pro trenéra těžké se s tím vyrovnat?
Hodně těžké. Zvlášť když si proti žádnému soupeři nemůžete dát šlofíka, ale naopak musíte vyhrát každý zápas. Je to fakt náročná práce.

Dá se říct, který z těch hráčů vám chybí vůbec nejvíce?
Momentálně asi Kuba Přichystal. Ale absence každého z té pětice je pro nás velkou ztrátou.

Je pro vás vzpruhou aspoň to, že jste už jen bod od vedoucích Pardubic?
Jasně, ale Pardubice mají zápas k dobru. I proto nás mrzí ztráta v Hradci, kde jsme byli jasně lepším týmem, ale v závěru jsme zbytečně inkasovali. Na druhou stranu ale bylo i dost klání, kdy jsme na konci udeřili my.

Do posledního utkání už aspoň naskočil Ondřej Vaněk. Jak se vám líbil jeho výkon proti Varnsdorfu?
Ondřej měl určitý výpadek, který se na něm samozřejmě projevil. Proti Varnsdorfu ale odvedl kus práce a podílel se na akci, ze které padl jediný gól zápasu. Proto nebyl důvod k žádné velké kritice.

Vaněk předtím chyběl proto, že mu jako prvnímu z kádru došly fyzické síly. Překvapilo vás, že se to stalo zrovna jemu?
Víte, byla koronavirová krize a my jsme nechtěli jít cestou toho, že budeme kluky neustále kontrolovat. Já říkám, že každý svého štěstí strůjcem... Zřejmě tam byl nějaký problém, kvůli kterému nebyl dostatečně nachystaný. Absolvoval lékařské vyšetření a pak jsme ho dali do rukou kondičního trenéra. Ten jeho výpadek byl ale na můj vkus moc dlouhý.

Nepříjemností je také situace kolem Třince, v jehož kádru byl pozitivně testován hráč na koronavirus. Jak moc vás děsí možnost, že kvůli tomu zůstane druhá liga nedohrána?
Slůvko děsí bych nepoužil. Já se od určitého věku zabývám jen věcmi, které mohu sám ovlivnit. Tohle ovlivnit nemůžu, takže to jen sleduju zpovzdálí. Každopádně platí, že naším cílem zůstává skončit první v tabulce a přímo postoupit zpět do nejvyšší soutěže. Musíme se o to porvat.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.