Haaland: Nad odchodem nepřemýšlím. Borussie nemůže být věčně druhá a ten titul tu získám

Haaland: Nad odchodem nepřemýšlím. Borussie nemůže být věčně druhá a ten titul tu získám

Devatenáctiletý norský klenot po svém zimním příchodu ze Salcburku ihned zapadl do základní sestavy Dortmundu a stal se obávaným střelcem v Bundeslize. Kolem jeho jména krouží celá řada zvučných zájemců, ale on sám se cítí být zavázán Dortmundu, který jej před pár měsíci získal. Jak v rozhovoru pro německá média přiznal, na odchod zatím vůbec nepomýšlí.

Nejprve se hovořilo o tom, jak dokáže uspět v německé Bundeslize, jedné z nejlepších soutěží v Evropě. Haaland ale svůj přesun z Rakouska zvládl na výbornou a stal se hlavní palebnou silou Dortmundu. Již v zimě kolem kroužilo několik evropských velkoklubů, ale on sám se rozhodl pro vestfálskou adresu, která se mu náramně vyplatila.

„Snažím se žít současností a na budoucnost zase tak nemyslím. Svá rozhodnutí dělám postupně na základě toho, co je pro mou kariéru nejlepší. Správností přesunu do BVB jsem si byl jistý, protože se jedná o jeden z nejlepších celků světa. Podepsal jsem zde smlouvu až do roku 2024 a jsem tu teprve chvíli, takže otázky okolo odchodu nejsou na pořadu dne,“ nechal se slyšet talentovaný norský střelec.

Jeho cenovka na přestupovém trhu roste, ale on sám se cítí být zavázán Borussii. „Trenér Lucien Favre mi hodně pomohl. Vstřelil jsem hodně gólů a vyhráli jsme pod ním spoustu utkání. To mluví přeci samo za sebe. Chci s Borussií dosáhnout velkých věcí. Ne být věčně druhý, ale sbírat tituly. My bychom měli udávat cíle a útočit,“ dodal Haaland, který tak zřejmě žlutočerný dres bude oblékat i v příští sezóně.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.