Horák po svém debutu za Spartu: Oproti ČFL je to rychlejší a tvrdší, ale na hřišti ze mě vše spadlo

Horák po svém debutu za Spartu: Oproti ČFL je to rychlejší a tvrdší, ale na hřišti ze mě vše spadlo

Sparta na horké půdě Plzně vyhrát nedokázala, ale i tak dvacetiletý obránce Daniel Horák na tento zápas nikdy nezapomene. Bylo to poprvé, co nastoupil v české nejvyšší soutěži a odbyl si ligový debut. Stabilní tvář B-týmu tak potvrzuje práci letenského celku s mládeží a chutí začlenit do A-týmu perspektivní odchovance, na kterých by mohla později stavět.

Horák ve druhém poločase naskočil do rozjetého vlaku za střídajícího Hložka, ale debut mu lehce zhořkl, neboť domácí po změně stran dvakrát udeřili. „Byla tam lehká nervozita, ale to si myslím, že k tomu patří. Na hřišti to ze mě spadlo a jsem strašně rád za to, že jsem dostal tuhle šanci,“ nechal se slyšet dvacetiletý bek v rozhovoru pro Sparta.cz.

Doposud měřil síly se soupeři ve třetí nejvyšší soutěži a sám registroval rozdíl mezi ČFL a tuzemskou elitou. „Změna je to obrovská. Fotbal je rychlejší, souboje tvrdší. Je to ve všem jiné. Pořád jsem byl ale v tréninku s B-týmem, takže člověk je pořád v nějaké zátěži. Z toho pohledu tam žádný problém nebyl,“ poukázal na fakt, že ČFL sice v březnu skončila, ale i tak se udržoval v kondici.

I přes bodovou ztrátu je to pro něj obrovská zkušenost, která by jej měla zocelit a o něco více připravit na možnost, že by se v A-týmu usídlil stabilně. „Cením si toho moc. Je to obrovský zážitek. Jsem od malička sparťan, takže si toho ohromně vážím. Jsem za to strašně rád,“ dodal Horák po svém debutu.