Čísla nelžou! Liverpool má nejlepší tým celé historie Premier League. Chválou nešetřil ani Owen

Čísla nelžou! Liverpool má nejlepší tým celé historie Premier League. Chválou nešetřil ani Owen

Skvělá sezona, a k tomu ještě navíc téměř bez porážky. Liverpoolu se po třiceti letech podařilo zlomit prokletí a konečně vyhrál ligový titul. Na náhody se však nehraje, za vším stojí veleúspěšný muž.

„Jurgen Klopp předvedl naprosto fascinující práci. Je to absolutní legenda,“ pěl Michael Owen chválu na současného kormidelníka Reds, jenž si v době svého příchodu dal předsevzetí, kterému jen málokdo věřil – do čtyř let vyhrát Premier League.

Zmíněná slova byla pronesena v říjnu roku 2015. Převedeme-li si to na sezony, pak se sice jednalo o pět, zato posun byl natolik viditelný, že to prvenství opravdu viselo ve vzduchu.

„Bylo to nevyhnutelné,“ pravil Owen. „Každý, kdo se na tomto úspěchu podílel, si zaslouží okamžité uznání. Když si vezmete, jak je ta sezona v Anglii obtížná a oni jí projeli jako nůž máslem, tak můžete říct, že to je nejlepší mužstvo na ostrovech. Čísla nelžou, oni se zapíší do historie jako jeden z nejlepších týmů, který kdy v Anglii byl.“

Liverpoolu se podařilo vyhrát Premier League sedm kol před koncem, čímž překonal rekord Manchesteru United ze sezony 2000/01, jenž to stihl v předstihu pěti kol. Z hlediska Reds je ve hře ještě meta ze sezony 2017/18, kdy se Manchesteru City podařilo nashromáždit 100 bodů do tabulky. Kloppova družina má aktuálně na kontě 86 bodů a ve hře jich ještě 21 zbývá.