Několik velkých talentů soudobé mapy, které nerozzáří Euro

Několik velkých talentů soudobé mapy, které nerozzáří Euro

Kylian Mbappé, Marcus Rashford, Jadon Sancho, Erling Braut Håland nebo João Félix jsou proti nim ostřílení borci. Své velké přestupy už mají za sebou a na odloženém mistrovství Evropy by se na ně nepohlíželo jako na talentované chlapce, ale jako na opory reprezentací svých zemí. Jaké hvězdy ale EURO mohlo proměnit v superhvězdy?

Poznámka k cenám: Během koronavirové přestávky klesly ceny hráčů podle serveru Transfermarkt.de v průměru o deset až patnáct procent.

Ferran Torres

Narozen: 29. února 2000, 20 let
Reprezentace: Španělsko
Klub: Valencia
Tržní cena: 45 milionů eur

První fotbalista narozený v tomto tisíciletí, který si zahrál španělskou nejvyšší soutěž, a to už v roce 2017. To je Ferran Torres. Borec, který si v „aktuálním“ ročníku Ligy mistrů připsal dvě branky a dvě asistence a v La Lize má zatím na kontě čtyři plus čtyři.

Přitom to nikdy nebyl žádný gólostroj. Ale o rychlosti, s jakou utíkal svým strážcům po pravé lajně, se ve Španělsku vyprávěly legendy, které mohl zlehčovat snad jen Adama Traoré. A právě jeho by mohl na britské ostrovy brzy následovat.

O jeden z největších španělských talentů posledních let se totiž, pochopitelně kromě Realu a Barcelony, extrémně zajímají také v Liverpoolu, Manchesteru United a na Chelsea, kde mají se španělskými fotbalisty obzvlášť dobrou zkušenost (byť s příjmením Torres, pravda, už ne tak dobrou).

Jako nejpravděpodobnější se ale zatím jeví scénář, podle kterého by měl Torres přestoupit do Realu a doplnit zde Marka Asensia, ke kterému je poslední roky nejčastěji přirovnáván. Výměnou za něj by měli z královského klubu poslat do Valencie Daniho Ceballose, jenž tráví aktuálně pozastavenou sezonu na hostování v Arsenalu. Už jen z toho lze vyčíst, jak moc si od dvacetiletého talentu slibují.

Aby taky ne, vždyť Fernando Gomez, jenž ve Valencii dohlížel na vývoj a následný prodej takových hvězd jako Juan Mata nebo David Silva, z nichž oba skončili v Premier League, si myslí, že Torres by mohl dojít minimálně stejně daleko.

„Je neuvěřitelně rychlý a šikovný s balonem, umí si skvěle poradit v situacích jeden na jednoho a může hrát takřka kdekoli,“ jmenuje jen některé z jeho silných stránek, které jsme si touto dobou mohli listovat na mistrovství Evropy. Tak snad za rok.