Guľa o Mihálikovi: Pracovitost, nastavení a talent ho předurčuje tomu, že to z něho dostaneme a bude platným hráčem

Guľa o Mihálikovi: Pracovitost, nastavení a talent ho předurčuje tomu, že to z něho dostaneme a bude platným hráčem

Třiadvacetiletý útočník Ondřej Mihálik si musel na svůj čtvrtý ligový start v základní sestavě počkat více než 10 dlouhých měsíců.

Zatímco s prvními třemi byl bývalý forvard Jablonce či Alkmaaru hotový již v srpnu loňského roku, poslední vystoupení od úvodních minut přišlo až o víkendu proti Spartě (2:1).

A z jeho strany to nebylo vůbec špatné - těsně po podpisu tříleté smlouvy v Doosan aréně si totiž připsal proti třetímu celku tabulky vítěznou trefu a na západě Čech se mu zřejmě blýská na lepší časy.

Čtyři pobyty mezi jedenácti vyvolenými totiž přetavil již ve tři branky a žolíkem Viktorie by nemusel být nadobro. Tím spíš, že s ním slovenský trenér Adrian Guľa evidentně počítá...

"Je to velmi důležitý bod v psychice hráče, že víte, komu patříte a na jak dlouho. Ukázal svůj velký potenciál, na základě kterého ho klub koupil, za což jsem velmi rád," vyprávěl na webu fcb.cz bývalý kormidelník Žiliny či slovenské jednadvacítky.

"Byl velmi platný, je rychlý, má velmi dobré zakončení, finální přihrávku… Jeho pracovitost, nastavení a talent předurčuje tomu, že to z něho dostaneme a bude platným hráčem. Dokáže hrát minimálně na dvou pozicích, což je velmi důležité v dnešním vnímání fotbalu,“ uzavřel nástupce Pavla Vrby, jehož slova publikovaly stránky fcviktoria.cz.

V neděli 5. července se Plzeň představí v Ostravě a "Pišta" Mihálik, který je ve srovnání s Chorým a Beauguelem nejperspektivnější, by měl být v sestavě znovu.