Kováč má ještě dost práce: Musíme se věnovat útočné fázi i taktické stránce. Nahoře jsme špatní

Kováč má ještě dost práce: Musíme se věnovat útočné fázi i taktické stránce. Nahoře jsme špatní

Opava hrála proti poslední Příbrami duel pravdy a byť mohla svému soupeři odskočit na rozdíl tří bodů, nakonec se tak kvůli bezgólové remíze nestalo a boj o to, kdo se vyhne přímému sestupu, zřejmě potrvá až do samotného konce.

"Je to pro nás stoprocentně ztráta. Málo se cpeme do vápna. Samozřejmě hrajeme o záchranu a hlava pracuje, ale čekal jsem, že se uvolníme víc," posteskl si na webu sfc.cz nový hlavní kouč Slezského FC Radoslav Kováč.

Na jeho souboru byla vidět nervozita. "Je to náročné. Hrajeme o záchranu a někteří kluci mají 19 let. Je to pro ně těžké, ale klobouk dolů před tím, jak to zvládají. Perou se s tím statečně. Čekám víc od zkušenějších kluků třeba odzadu, že by měli víc hrát, i když třeba Žiďas jde skvěle, až na hranu. Už má taky nějaký věk, ale jde úplně do mrtva. V rozehrávce bychom to rádi dali daleko víc na zem, ale chápu, že se hrálo o šest bodů a hlava pracuje," pokračoval bývalý zaměstnanec Sparty.

Opavský soubor neskóroval již dvě utkání v řadě. Co s tím? "V tréninku se tomu věnujeme neustále. Musíme na tom pracovat dál a věřit, že to zlomíme. Chtěli jsme vyhrát, 0:0 je dobré pro koho? Pro nás vůbec. Jsem zklamaný, čekal jsem od nás víc. Kluci v tréninku pracují, plní vše a vypadají dobře, ale v zápase hodně fungují ty hlavy. Ztratili jsme dva body, ale teď máme doma Olomouc, na kterou se musíme dobře nachystat. Budeme tvrdě pracovat – musíme se věnovat útočné fázi i taktické stránce. Nahoře jsme špatní. Potřebujeme lepší součinnost i více centrů do vápna," neskrýval slabší stránky čtyřicetiletý Kováč, jehož vyjádření si lze přečíst na sfc.cz.

Zmíněná Sigma, která o víkendu smetla Karvinou, přijede do Opavy první červencovou sobotu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.