Buchta se loučí na vrcholu a zavrhuje pokračování ve druhé i třetí lize či divizi. Co plánuje dál?

Buchta se loučí na vrcholu a zavrhuje pokračování ve druhé i třetí lize či divizi. Co plánuje dál?

Brzy čtyřicetiletý gólman Miloš Buchta si připsal čtvrtý ligový start v sezoně. Protože s ním však Sigma Olomouc kvůli sázce na mládí neprodloužila kontrakt, zároveň i poslední a 197 centimetrů vysoký strážce svatyně se rozhodl ukončit profesionální kariéru.

"Miloš Sigmě pomohl, měl tady krásná léta. Klub se rozhodl jít takovou cestou, musíme se dívat do budoucna, vsadili jsme na Mandouse. U Miloše byla smůla, že se zranil v generálce s Trnavou před sezonou, měl začít jako jednička. Zranění prstu je u gólmana ošidná záležitost, vyřadilo ho na delší dobu. Kdyby se to nestalo, mohl chytat a být teď někde jinde. Pak chytal dobře Reichl a po něm i Mandous. Rozhodli jsme se pro mládí," citoval server idnes.cz slova Radoslava Látala.

Devětatřicetiletý gólman tak opouští hanáckou značku po 86 ligových duelech a 27 čistých kontech. Jak moc mu bude fotbalové hemžení chybět? "Každému by to chybělo, když to děláte celý život. Je to snad přesně 20 let, kdy jsem v áčku Sigmy začínal pod trenérem Kalvodou. A po dvaceti letech končím. Chybět mi to určitě bude. Ale rodina se mi přizpůsobovala, když jsem hrál mimo domov. Manželka je Slovenka z Prešova, odešla se mnou do Rumunska i do Česka. Dcera jde do školy. Musím to teď rodině vrátit a držet s nimi. Olomouc mi bude chybět, ale rodina je pro mě na prvním místě," přednesl na webu sigmafotbal.cz muž s bohatými zkušenostmi z rumunské ligy.

Jaké má plány do budoucna? "Asi si dám nějaké prázdniny jako ve škole. Dvouměsíční volno a budu se pomalu po něčem ohlížet. Chtěl bych tchánovi pomáhat ve firmě. Chtěl bych oslovit i gólmany a nabídnout jim individuální tréninky. Popřípadě někde v nějakém klubu. Třeba Tatran Prešov, který hraje třetí ligu. Uvidíme, jestli by mě to vůbec bavilo. Je rozdíl hrát, nebo být trenérem. Pokud by mě to bavilo, a pokud by o mě byl zájem, tak bych v tom mohl i pokračovat," doplnil na sigmafotbal.cz Buchta.

Pasé se zdá být i nějaké angažmá v jedné z nižších soutěží. "Nabídky jsem měl, dokonce i o víkendu. Všechno nižší soutěže. Druhá, třetí liga, dokonce i divize. Dokonce kamarád z Hranic na Moravě mi řekl, že do pětačtyřiceti mohu chytat u nich. Říkal jsem si ale, že je dobré se rozloučit na vrcholu, v nejvyšší soutěži a klubu, ke kterému mám vztah. Neumím si představit, že by to bylo v jiném klubu. Raději skončit takhle a mít dobré vzpomínky," zakončil loučící se veterán.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.