Řezníček po devíti trefách za posledních 5 týdnů: Vyhrát střelce motivace možná je, všichni mi to teď předhazují

Řezníček po devíti trefách za posledních 5 týdnů: Vyhrát střelce motivace možná je, všichni mi to teď předhazují

Čerstvě dvaatřicetiletý teplický buldok Jakub Řezníček v těchto dnech útočí na svůj gólový rekord za jednu sezonu, který činí třináct branek z ročníku 2015/2016, kdy oblékal trikot Zbrojovky.

Aktuálně je na dvanácti trefách, s tím, že na skórování bude mít ještě dvě šance a sice proti Příbrami a Opavě, čili dvojici nejhorších týmů aktuálního prvoligového peletonu.

Hlavní kouč Sklářů Stanislav Hejkal ho samozřejmě po hattricku do sítě Ševců (další dvě trefy mu překazil ofsajd) nemohl nic jiného, než chválit...

"Takhle má vypadat útočník. Dá gól v každém zápase, od toho tam je, tým na něj pracuje, on nám to vrací. Je typ, který rád hraje a nerad trénuje, rychlé tempo ligy mu vyhovuje. Na pozápasovém tréninku se vykluše, na předzápasovém udělá strečink, pak jde na hřiště a dá tři góly. Budeme mu přát, aby ostatní prohnal," zmínil závody na čele střelecké tabulky idnes.cz citovaný šéf teplické lavičky.

Bývalý forvard Lokerenu po restartu soutěže opravdu neskutečně pookřál. Až do 23. května byl totiž jen na třech brankách, od té doby si však připsal dalších devět zásahů a nyní se společně s Kozákem a Kangou dělí o druhé místo střelecké tabulky, s tím, že na vedoucího Musu mu chybí jedna trefa.

Co změnil, že se tak rozstřílel? "Jedu furt stejně, ale když hrajeme fotbal a ne jen nakopáváme, vyplývají z toho šance. Pak je stačí proměňovat. Strašně mi vyhovuje, když hrajeme po zemi a snažíme se kombinovat," zaznělo z úst Řezníčka.

Bývalý ofenzivní hráč Sparty, Ružomberoku, Plzně, Boleslavi, Sigmy, Příbrami či Budějovic, který je k tomuto datu na 76 prvoligových gólech, je při chuti a rád by to ještě promítl také do statistik. "Trenéra teď nebudu žádat o volnější režim, protože chci hrát, baví mě to. Nechci odpočívat. Je to moje práce. Chci hrát každý zápas," informoval zkušený borec, jehož slova nabídl portál idnes.cz.

Jak velká šance je, že se bude v červenci radovat z trůnu a střelecké koruny právě on? "Vyhrát střelce motivace možná je, všichni mi to teď předhazují. Vnímám to, ale životně důležité to není. Nedá se proměnit všechno, někdy potřebujete štěstí, někdy situaci vyřešíte blbě, někdy dobře. I když já chci gól ze všeho dát. Kdyby se mi to ale dařilo, nehraju v Teplicích," zakončil starou známou pravdou snajpr žlutomodrého souboru ze Stínadel.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.