Hubník je zpět doma: Snad se v příští sezóně usadíme v klidném středu tabulky a zkusíme se poprat o evropské poháry

Hubník je zpět doma: Snad se v příští sezóně usadíme v klidném středu tabulky a zkusíme se poprat o evropské poháry

To, o čem jsme vás informovali již v minulých dnech, bylo dotaženo poslední červnové pondělí. Velezkušený stoper Roman Hubník se vrátil na hanácký Andrův stadion, na kterém se upsal na příští dvě sezony až do 30. června 2022.

Ve staronovém působišti bude nosit šestatřicetiletý střední obránce dres s číslem 4, s tím, že oficiální loučení s Viktorií proběhne ve středu 8. červenci v duelu se Slovanem Liberec...

"Čas nelze zastavit a i náš kádr prochází poslední dobou výraznou obměnou. S Romanem jsme se tedy domluvili, že po konci sezony, kdy mu končí smlouva, přestoupí do Olomouce, kde fotbalově vyrůstal a vlastně se tak vrací domů. Přeji mu, aby se mu dále dařilo jak na hřišti, tak mimo něj. Roman je bezesporu jedna z ústředních a nejvýraznějších postav našeho klubu posledních let. S kapitánskou páskou šéfoval dění na hřišti i v kabině. Máme spolu nadstandardní a férový vztah. Chtěl bych mu za celý klub poděkovat, co vše pro Viktorii odvedl, jakým způsobem klub reprezentoval a pomáhal jej budovat. Právem zde bude mít navždy dveře otevřené," uvedl generální manažer Plzně Adolf Šádek, jehož slova vyšla na fcviktoria.cz.

Jeho návrat už se řešil několik měsíců. "Ve Viktorce jsem prožil nezapomenutelné roky. Vždy jsem hrdě nosil dres i kapitánskou pásku a klukům budu i nadále držet palce, budu se sem rád vracet. Nyní jsme se domluvili, že je ideální čas na návrat domů, kde budu ještě nějakou chvíli pokračovat v kariéře a budu to mít i blíže ke své rodině. Moc se těším na poslední zápas, věřím, že si to společně s fanoušky užijeme a uděláme za sezonou vítěznou tečku," pokračoval exreprezentační obránce s minulostí ve Spartě či Herthě Berlín, který v Plzni odehrál úctyhodných 172 soutěžních duelů.

A co první dojmy po podpisu smlouvy, která může být v jeho hráčské kariéře vůbec poslední? Sigmu by rád viděl v klidném středu tabulky. A to minimálně. "V zimě jsem se rozhodl, že se vrátím domů, do Sigmy. Rodinu mám na Moravě, takže i to hrálo roli v mém rozhodování. Jsem rád, že všechno vyšlo a od nové sezóny budu hráčem Sigmy Olomouc. Sigma byla vždy rodištěm talentovaných hráčů. Věřím, že i já můžu pomoct mladým hráčům fotbalově růst a také věřím, že se v příští sezóně usadíme v klidném středu tabulky a třeba se zkusíme poprat o evropské poháry,“ nastínil budoucí ambice rodák z valašského Halenkova.

Buchta se loučí na vrcholu a zavrhuje pokračování ve druhé i třetí lize či divizi. Co plánuje dál?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.