Buffon se ještě na důchod necítí. Smlouvu prodloužil do svých třiačtyřiceti

Buffon se ještě na důchod necítí. Smlouvu prodloužil do svých třiačtyřiceti

Gianluigi Buffon je nestárnoucí legenda. Po ročním angažmá v Paříži se loni vrátil do Juventusu a končit s fotbalem nehodlá ani letos. Se Starou dámou prodloužil smlouvu do konce příští sezóny, kdy mu bude 43 let. Neskutečný věk.

Italský gólman začínal v Parmě, kde strávil šest let, od roku 2001 pak s roční pauzou mezi lety 2017 a 2018, kdy působil v Paříži, chytá za turínský Juventus. Za Starou dámu získal nespočet titulů, stovky čistých kont a další úspěchy, s italskou reprezentací se stal v roce 2006 mistrem světa. Chybí mu však jedna trofej.

Tou je Liga mistrů. Tam Juventus patří každoročně mezi favority, až k poháru to ale nikdy nedotáhl. Může to vyjít klidně ještě letos, Stará dáma musí otočit osmifinálový duel s Lyonem a poté vyhrát miniturnaj v Lisabonu, další pokus ale bude mít Buffon za rok a už za normálních podmínek, neboť zatím končit nehodlá. Je to navíc Buffonova první společná sezóna v Juventusu s Cristianem Ronaldem, který mu v dresu Realu zmařil už několik šancí na ušatý pohár.

Fanoušci Juventusu se ale neradují pouze z Buffona. Smlouvu totiž o rok prodloužil i stoper Giorgio Chiellini, další legenda týmu. Ten kope za Starou dámu od roku 2005 a jeho motivací je jistě také Liga mistrů. Fanoušky Juve ale těší i fakt, že je po sezóně posílí záložník Arthur z Barcelony. Juventus to s útokem na Ligu mistrů myslí vážně...