Inteligentní Dočkal Kadeřábkovi v reprezentaci hrozně chyběl: Hrát s ním je jedna báseň

Inteligentní Dočkal Kadeřábkovi v reprezentaci hrozně chyběl: Hrát s ním je jedna báseň

Pavel Kadeřábek, jehož Hoffenheimu se z bundesligy opět povedlo kvalifikat do pohárové Evropy, má za sebou v národním mužstvu již tři kvalifikační cykly a neměl by ho minout ani ten čtvrtý a samozřejmě kontinentální šampionát...

"K šampionátu se samozřejmě upínám, pokud tedy budu nominovaný. Jeden turnaj už sice za sebou mám, nepostoupili jsme ale ze skupiny, takže to moc povedené nebylo," zavzpomínal v interview pro ceskatelevize.cz exśparťan.

Zatímco v minulosti se pral o místo s Theodorem Gebre Selassiem z Werderu Brémy, aktuálně zápolí o flek se slávistou Vladimírem Coufalem. "Vždycky jsem vedle sebe měl někoho, kdo mě nutil ukazovat, že mám kvalitu na to, abych hrál. Teď to bylo tak, že pár zápasů jsem odehrál já, pár Vláďa. Konkurence je zdravá. Samozřejmě mě trochu mrzelo, že jsem některé zápasy nehrál, ale v tu chvíli jsem se snažil kluky v kabině podpořit, protože to nejdůležitější pro nás samozřejmě byl postup na Euro," doplnil na webu ceskatelevize.cz krajní obránce, jenž hraje nejvyšší německou soutěž již pět let.

Sám je produktivnější na klubové úrovni. "Sbírat body se mi daří lépe v klubu, protože se dostávám víc nahoru. S týmem hrajeme 3-5-2, takže nastupuji spíš na pozici křídla než pravého obránce. A taky mám v reprezentaci trochu jiné taktické pokyny," připomněl zadák, jemuž dali v kvalifikaci nejvíce zabrat angličtí rychlíci Sancho se Sterlingem.

Protože si na trávníku velmi rozumí s Bořkem Dočkalem, nedávná dlouhodobá absence současného kapitána Sparty byla podle jeho slov na hře a projevu hodně znát. "Jak byl teďka Bořek zraněný, tak mi na hřišti hrozně chyběl. Je to inteligentní hráč, se kterým je jedna báseň hrát. Jakmile je na hřišti on, tak se mi hraje úplně jinak," neměl problém přiznat Kadeřábek, jehož názor si lze přečíst na ceskatelevize.cz.

A jak to vidí do roku 2021? "Pro nás je primární cíl postoupit ze skupiny. A pak děj se vůle boží. Samozřejmě to nebude jednoduché, máme ve skupině dva velké favority, ale ukázali jsme, že i s nimi se dá hrát," zakončil osmadvacetiletý fotbalista, jenž v minulosti krátce prošel také Viktorií Žižkov.