Kouč Pardubic: Kluci se tomu často smějou, ale každé ráno říkám, že jsem rád, že mám možnost je trénovat

Kouč Pardubic: Kluci se tomu často smějou, ale každé ráno říkám, že jsem rád, že mám možnost je trénovat

O tom, že se mohou Pardubice opět vyhřívat na čele druholigového peletonu, rozhodly v pondělí proti ambiciózní Vysočině Jihlava trefy Černého a Hlavatého rozprostřené do úvodních deseti minut.

Východočeský klub tak udělal další významný krok za přímým postupem do Fortuna:ligy z prvního místa, neb vévodí tabulce o jeden bod před Zbrojovkou a navíc mají jeden zápas k dobru.

Ve městě dostihů a perníku je za letošní jízdu vyzdvihována zejména trpělivá práce hlavního trenéra Jiřího Krejčího. "Byl by to krásný, generační úspěch," pronesl pětapadesátiletý kouč, jehož mužstvo naposledy prohrálo ještě v listopadu loňského roku.

V plánu je jak udržení stávající kádru plus potřebné doplnění, tak rekonstrukce stávajícího stadionu K Vinici. Pakliže vše vyjde, jméno dlouholetého stratéga Pardubic se bezpečně zapíše do klubové historie...

"Nevnímám to tak, ale jsem rád, že jsme na těchto pozicích. Klukům v kabině jsem říkal, že bych to hlavně přál jim. Oni se tomu často smějou, ale každé ráno říkám, že jsem rád, že mám možnost je trénovat. Takové mužstvo jsem ještě nevedl," doplnil trenér, jehož svěřenci mají před sebou páteční východočeské derby na půdě deváté Chrudimi, jež už navíc čeká na tříbodový zisk pět zápasů.

Rozhodčí dělají chyby a zase jsem to odskákal já, říkal naštvaný Kučera po prohře v Pardubicích

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.