Štěch mění Championship za League Two, ale konečně je opět v klubu, kde ho chtějí...

Štěch mění Championship za League Two, ale konečně je opět v klubu, kde ho chtějí...

Třicetiletý gólman Marek Štěch opouští druhou nejvyšší anglickou soutěž, v níž hájil barvy aktuálně předposledního Lutonu a přesunuje se do League Two, čili ostrovní ligy číslo 4.

Novým zaměstnavatelem exsparťanského brankáře, který v Lutonu skončil spolu s dalšími čtyřmi hráči, se stal klub Mansfield Town FC.

Ten je doma na One Call Stadium pro více než 8 tisíc diváků a před březnovým přerušením soutěží figuroval v tabulce na jednadvacáté pozici.

"Nemůžu vám všem dostatečně poděkovat za vaši úžasnou podporu během mých 3 let v Lutonu. Děkuji všem kamarádům z týmu, všemu personálu a úžasným fanouškům," zaznělo z úst 191 centimetrů vysokého Štěcha při loučení s dosavadním působištěm.

Na nové adrese jsou z transferu nadšeni. "Měli jsme o Marka zájem v posledním roce a teď můžeme být spokojení, protože je konečně u nás. Patří mezi špičkové brankáře, chytal ve výborných klubech, má ideální brankářský věk i postavu," citoval sport.cz slova manažera Grahama Coughlana.

Štěch, jenž v sezoně 2017/2018 vychytal Lutonu postup výš, ale v posledních dvou ročnících se z jeho sestavy zcela vytratil, působí na ostrovech vyjma sparťanskou anabázi již více než dekádu. Za tu dobu prošel také West Hamem United, Wycombe Wanderers, Bournemouthem, Yeovil Town či Leytonem Orient.