Hubníka už mají pod střechou, kdy se do hanáckých rukou vrátí další ztracený syn Hořava?

Hubníka už mají pod střechou, kdy se do hanáckých rukou vrátí další ztracený syn Hořava?

Sigma v úvodu tohoto týdne přivítala na Andrově stadionu "ztraceného syna" Romana Hubníka, z jehož návratu na Hanou měl radost i nový člen vedení David Rozehnal.

"Jsem strašně rád, že se Roman vrací tam, kde začala jeho bohatá kariéra. Když jsme byli oba zelenáči, tak mě na chvíli vytlačil ze sestavy. Myslím si, že Roman Sigmě pomůže hlavně na hřišti, protože je to pořád skvělý hráč, má tomu co dát. A také v neposlední řadě doufám, že pomůže i v kabině jako lídr, protože si prošel světem a má hodně velké zkušenosti. Takové osobnosti je potřeba mít v týmu," uvedl na tiskové konferenci exreprezentant s bohatou minulostí v zahraničí.

Nemohl by příchod bývalého stopera Plzně, Sparty či Herthy Berlín uspíšit odchod dalšího středního obránce Václava Jemelky, za něhož už před časem nabízel kazašský Kajrat Almaty Sigmě pětadvacet milionů korun, ale u sportovního ředitele Ladislava Mináře stejně neuspěl? "V této fázi není nic nového. Stát se ale může cokoliv, člověk chce, abychom byli připravení, kdyby k něčemu došlo," zaznělo z úst zmíněného funkcionáře.

V souvislosti s návratem do známých končin už se nějaký čas hovoří také o zkušeném středopolaři Viktorie Tomáši Hořavovi, jenž však má v západočeské Doosan aréně smlouvu ještě na jeden rok.

Podle všeho to však ještě není na pořadu dne a jestliže k olomouckému comebacku dojde, stane se tak až po osmi letech, čili v létě 2021, kdy trojnásobnému šampionovi české ligy vyprší na západě Čech současná lukrativní smlouva., na níž by na Moravě jen tak nedosáhl.

Dvaatřicetiletý záložník navíc stále není ve Štruncových sadech úplně nedůležitý - po ligovém restartu naskočil do sedmi ligových duelů a celkem si v doznívajícím ročníku Fortuna:ligy připsal čtyřiadvacet vystoupení.