To, co se děje v Hamburku, už fakt bolí. Přístavní klub je prý shnilý až do samého jádra...

To, co se děje v Hamburku, už fakt bolí. Přístavní klub je prý shnilý až do samého jádra...

Smutné období Hamburku se dál protahuje. Tradiční přístavní značka totiž na domácím stadionu vyhořela s "vesnickým" Sandhausenem (1:5), přišla o baráž na úkor Heidenheimu a čeká ji další rok ve druhé bundelize, v celkovém pořadí již třetí.

"Nejsem lítostivý. Ale to, co se děje v HSV, to už fakt bolí," nechala se slyšet sedmačtyřicetiletá klubová legenda Frank Rost, jejíž názor publikoval server sport.cz.

Fanoušci jsou na tom podobně. "Strašidelné," kroutil hlavou jeden z příznivců HSV. "Klub je shnilý až do samého jádra. Vedení může být rádo, že u toho nebyli žádní diváci," volil ještě ostřejší slova další.

HSV, který patří k zakládajícím součástkám bundesligy, ze které se poroučel až po necelých sto letech, v posledních sezonách nepomohly ani hráčské, ani trenérské a ani funkcionářské změny a trápení pokračuje.

Další personální změny podle všeho budou následovat. "Rozhodnutí musí být učiněno opatrně. Každopádně nemůže být naším cílem pro příště nic jiného než návrat," citoval sport.cz slova sportovního ředitele Jonase Boldta, který aktuálně čeká na finální analýzu hlavního kouče Dietera Heckinga.

Hamburku, který se jen smutně dívá na postupující Bielefeld i Stuttgart, příliš nepomáhá ani odliv sponzorů, kvůli čemuž přichází o miliony eur a možné investice do velkých posil. A zrovna dvakrát pozitivně nezní ani statistika...

Zatímco v prvním ročníku po sestupu se dokázalo vrátit 46 klubů z celkových 142 sestupujících celků, což je 32,4 procent klubů, po dvou letech absence už to bylo jen 18 klubových adres (12,7 procent).

Po třetím roce, což nyní čeká družinu z Volksparkstadionu pro více než 57 tisíc diváků, už zaklepalo na elitní brány už jen necelých pět procent týmů, což je určitě varováním.

Tím spíš, že hned 40 mužstev už se do nejvyšší soutěže nevrátilo nikdy. V nižších patrech se však pořád nalézají i další "velká zvířata" typu Kolínu nad Rýnem, který čeká na návrat dlouhých 46 let nebo Kaiserslautern a Mnichov 1860, které jsou dokonce momentálně k zastižení až ve třetí lize.