Jiráček by rád dohrával sezony ve větším klidu: Musíme si k tomu říct něco ostřejšího

Jiráček by rád dohrával sezony ve větším klidu: Musíme si k tomu říct něco ostřejšího

Ševci už mají i přes vysokou prohru na teplických Stínadlech jistotu záchrany a ve zbývajících dvou kolech mohou hrát zcela v klidu a bez nervů, což jejich kapitán Petr Jiráček vítá. Spokojen se současným stavem však v žádném případě není. 

"Spadlo to z nás, všichni jsme rádi, že si ligu zahrajeme také příští sezonu. Ale plyne z toho ponaučení, že příště by se nám to mohlo vymstít. Je potřeba si věci rozebrat, poučit se z nich a vyvarovat se jich, jinak to bude k ničemu. Tuhle sezonu hodnotím za sebe jako nevydařenou," upozornil na webu idnes.cz bývalý záložník Sparty, Plzně, Jablonce, Wolfsburgu i Hamburku.

Výprask na severu Čech mu stále leží v žaludku. "Musíme se poučit. Budeme si k tomu muset říct něco ostřejšího, abychom pochopili, že takové výpadky se nám stávat nemůžou. Nejsme na hřišti připravení tak, jak bychom měli. V první lize mají týmy kvalitu a dokážou nás potrestat," doplnil idnes.cz citovaný čtyřiatřicetiletý svěřenec kouče Bohumila Páníka.

Co očekává od posledních dvou kol s Karvinou a Sigmou? "Nechceme končit odchozeným zápasem. Ve hře je šest bodů – a lepší je na konci sezony vyhrávat než dostat dvakrát šišku. Motivace je jasná, vyhrát poslední domácí zápas a rozloučit se s fanoušky vítězně a důstojně. Jsem tady spokojený, jen bych rád dohrával sezonu ve větším klidu než tuhle," uzavřel přeškolený zadák, jenž už si v Baťově městě připsal 90 prvoligových vystoupení, 14 žlutých karet a pět branek.

Liberec se Spartou i Slavií, Souček v akci, City - Liverpool, Barca - Atlético, Leverkusen - Bayern

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.