Poslední roky o titul soupeřily Plzeň se Slavií, teď se může situace změnit, předvídá Provod

Poslední roky o titul soupeřily Plzeň se Slavií, teď se může situace změnit, předvídá Provod

Mladý středopolař Lukáš Provod získal patent na šťastné závěry sezony. Zatímco před rokem slavil postup mezi elitu s Dynamem České Budějovice, letos v létě se radoval z prvního titulu pro mistra Česka v rámci svého působení ve vršovickém Edenu.

Jaké byly oslavy i přes jistá omezení? "Spousta známých se mi ptá, jaké byly moje první mistrovské oslavy. Jestli střídmé nebo jestli stály za to. Myslím, že tak půl napůl. Sto procent jsme do nich dát nemohli, v neděli nás čekal zápas Jabloncem. Myslím, že jsme ale titul oslavili tak, jak se má. Měli jsme den volna, v pátek jsme se z toho dostali. S Budějovicemi jsme před rokem slavili postup do první ligy, takže jsem trochu věděl, o co jde. Ale tohle bylo přece jen něco jiného. Slavii celkově fandí hodně lidí, před Edenem jich byla spousta. To byl oproti oslavám s Dynamem ten největší rozdíl," vyprávěl v interview pro magazín Gól kolega Bořila, Coufala, Kúdely a spol.

Postupem času se z něj ve Slavii stala pevná součástka základní sestavy, která nechyběla již osm zápasů v řadě. "Těším se, co přijde dál. Když jsem do Slavie v létě přicházel, věřil jsem, že se prosadím. Byť je pro mě obrovským klubem, pro mě až nemyslitelným oproti angažmá v Budějovicích. Věřil jsem ve své schopnosti, že se dokážu prosadit. Sice se mi to povedlo až časem, ale povedlo. Podzim měl tým mimořádný, bylo těžké se dostat na hřiště," připomněl třiadvacetiletý fotbalista na serveru gol.cz.

A co očekává od příštího soutěžního ročníku 2020/2021? "Příští sezona může být vyrovnanější. Plzeň udělala krok dopředu, Sparta začala vyhrávat. Poslední roky o titul soupeřily Plzeň se Slavií, teď se může situace změnit. Liga se celkově vyrovnává, i Jablonec, Ostrava, Liberec hrají dobře. Snaží se o ofenzívní fotbal, zápasy s nimi nejsou nikdy jednoduché. A co jsem poznal ve Slavii, lehké nejsou ani utkání se Zlínem, s týmy ze spodku tabulky. Přijdou se do Edenu ukázat, namotivují se na nejvyšší míru. Pro příští sezonu mám extra motivaci, zahrát si zase Ligu mistrů. Na podzim jsem do ní nakoukl, s Barcelonou a Interem Milán. Doufám, že si vybuduji ve Slavii takovou pozici, že budu hrát častěji a pomůžu jí znovu do Ligy mistrů," uzavřel bývalý hráč Plzně či Baníku Sokolov, který je v tuzemské nejvyšší soutěži na pětadvaceti startech a čtyřech trefách.

Inteligentní Dočkal Kadeřábkovi v reprezentaci hrozně chyběl: Hrát s ním je jedna báseň

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.