Sešívaný rozpočet na příští sezonu je pokrytý. Nové tréninkové a mládežnické zázemí se ale odkládá o rok...

Sešívaný rozpočet na příští sezonu je pokrytý. Nové tréninkové a mládežnické zázemí se ale odkládá o rok...

Jaroslav Tvrdík má s vršovickým "S" velké plány a třemi tituly z posledních čtyř let by jeho anabáze v Edenu končit neměla.

Šéf slávistického představenstva si stanovil cíl, aby Slavia rok co rok figurovala v základní skupině nejprestižnějších dvou evropských pohárů, čili Ligy mistrů a Evropské ligy.

Čínští majitelé, jimiž je státní firma CITIC, už do tradiční pražské značky napumpovali v posledních letech více než tři miliardy korun a finanční injekce z Asia by měly pokračovat i nadále...

To vše i přesto, že úřadující šampion Fortuna:ligy vydělává také na transferech hráčů a jen během posledního ročníku přesáhly dotyčné příjmy z transferů jednu miliardu korun.

V podobných relacích se ostatně pohybuje i roční rozpočet celého klubu, který už je na sezonu 2020/2021 zajištěn...

I tak se však musí na některé věci dále čekat. "Do konce příštího ročníku máme rozpočet pokrytý. Těšili jsme se ale, že si dovolíme nové tréninkové a mládežnické zázemí. Zatím bych řekl, že jsou naše plány odloženy o kalendářní rok," ozřejmil sportem.cz citovaný Tvrdík.

Sám bývalý ministr obrany či někdejší šéf tuzemských aerolinek by navíc rád posílil i na politicko-diplomatickém poli. "Slavia musí posílit a mít větší ambici ovlivňovat dění v českém fotbale i sportu. A já pro to chci udělat maximum. V příštím roce se budu ucházet, abych reprezentoval český profesionální fotbal ve výkonném výboru FAČR," zakončil Tvrdík, jehož slova vyšla na sport.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.