Další hvězda Arsenalu je na odchodu. Podle klubu je moc drahá

Další hvězda Arsenalu je na odchodu. Podle klubu je moc drahá

Arsenal v létě opustí podle všeho několik hvězd. Nejisté je setrvání nejlepšího střelce Pierre-Emericka Aubameyanga, pryč z Etihad Stadium ale podle všeho půjde i Dani Ceballos.

 

Ten přitom v Arsenalu hraje pouze rok. Na hostování jej Gunners loni přivedli ještě pod vedením Unaie Emeryho z Realu Madrid. Klub má možnost si jej ponechat i nadále, není však spokojen s jeho cenou a nejspíš se s Bílým baletem na prodloužení spolupráce ohledně Ceballose nedohodne. Španělský záložník se tak vrátí do Realu.

Tento osud čekal v minulosti i Jamese Rodrígueze, který mezi lety 2017 a 2019 hostoval v Bayernu Mnichov, loni se vrátil na San Bernabeu a příliš herních příležitostí zatím nedostal. Dá se očekávat, že Ceballosův osud by nebyl jiný. Proto ani sám hráč nechce pokračovat v Realu a tým bude chtít opustit, nadobro z Madridu odejde nejspíše i James Rodriguez, jenž je spojován s návratem do Bayernu či přestupem do Evertonu.

Ceballos zaujal zejména v dresu španělské jednadvacítky na mistrovství Evropy 2017. Už tehdy jej chtěl koupit Arsenal, z Realu Betis ale nakonec odešel do Realu Madrid, s kterým vyhrál i Ligu mistrů. Do Arsenalu se tak dostal o dva roky později, i přesto zde ale podle všeho dlouho nevydrží. 

 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.