Pochettino je blízko novému angažmá. Přistát má na Pyrenejském poloostrově

Pochettino je blízko novému angažmá. Přistát má na Pyrenejském poloostrově

Mauricio Pochettino byl během loňského podzimu vyhozen z Tottenhamu a nahradil jej José Mourinho. Od té doby je ale argentinský trenér bez práce. To by se však mohlo brzy změnit.

Zhruba pět let vedl Mauricio Pochettino fotbalisty Tottenhamu. Žádnou trofej nezískal, Spurs se však pod jeho vedením začali pravidelně účastnit Ligy mistrů, jejich fotbal se zvedl a v roce 2019 se dokonce dostali do finále Ligy mistrů. Bylo tak pro fanoušky Tottenhamu překvapivé, že jej (navzdory špatným výsledkům na začátku sezóny) nahradil José Mourinho.

Pochettino před Tottenhamem koučoval pouze barcelonský Espanyol a anglický Southampton. K trénování by se však mohl vrátit. A opět by to mohlo být na Pyrenejském poloostrově. Nikoliv však ve španělské La Lize, nýbrž v nejvyšší soutěži v Portugalsku. O jeho služby totiž jeví zájem nejlepší místní klub Benfica Lisabon.

Není ale jisté, zda Pochettino do Portugalska opravdu zamíří. Je totiž možné, že čeká na nabídku Juventusu Turín či Barcelony, což jsou celky, které v létě nejspíše odvolají Maurizia Sarriho, respektive Quiqueho Setiena. V neposlední řadě se hovoří i o jeho návratu do Tottenhamu, neboť ani José Mourinho Kohouty za necelý rok na lavičce moc daleko neposunul.