Hromada: V Edenu se pokusím znovu zabojovat o místo, věřím, že v létě se ve Slavii prosadím

Hromada: V Edenu se pokusím znovu zabojovat o místo, věřím, že v létě se ve Slavii prosadím

Slovenský záložník Jakub Hromada, jenž je aktuálně k zastižení v kádru Slovanu Liberec, by se dal označit za specialistu na MOL Cup. Kmenový hráč Slavie ho totiž vyhrál loni i předloni právě se slavným "S" z Vršovic. Co na tom, že jeden ročník vynechal celý a navíc nehrál žádné finále...

"Je to tak, ale dá se říct, že minulou sezonu na výhře v poháru nemám vůbec žádnou zásluhu, protože jsem celý rok promarodil. Ale sezonu před tím si dobře pamatuju. Odehrál jsem všechny pohárové zápasy. Bohužel až na finále. První trofej byla velmi pěkná a vzpomínám na to jen v tom pozitivním slova smyslu. Mám obrovskou motivaci získat ho potřetí, i když jak říkám, minulý rok si to asi nemůžu nějak výrazně připisovat," připomněl v interview pro sport.cz Hromada.

O to více se těší nyní. Doufá, že mu dá kouč Pavel Hoftych příležitost a ve středu Slovan na stadionu U Nisy mírně favorizovanou Spartu potrápí. Jak se podle něj bude vyvrcholení domácího poháru vyvíjet?

"Doma proti Spartě to bude velký, obrovsky prestižní zápas. Všichni se na něj těšíme. Byla by to taková třešnička na dortu, kdybychom tuto fantastickou druhou část sezony završili ještě trofejí pro Liberec. Kdyby se nám to podařilo, bylo by to krásné zakončení sezony. Ale budeme to mít extrémně náročné. Sparta bude odpočinutá, nechali odpočívat plno hráčů v Plzni, bude to velmi náročné. A možná to bude i výhoda. Někdy je i kontraproduktivní, když hráči vypadnou ze základní sestavy, když se šetří na jeden zápas. Olomouc to udělala úplně stejně a nám se tam podařilo venku v semifinále vyhrát. Myslím si, že na to bychom se neměli vymlouvat, že oni budou odpočinutí a my unavení. Nehraje to žádnou roli," ozřejmil na stránkách sport.cz bývalý hráč Janova, Senice či Plzně, jenž dosud nasbíral v libereckém dresu čtrnáct soutěžních startů.

Podještědský soubor se bude moci ve finále spoléhat i na Malinského s Balutou, kteří před pár dny proti Baníku Ostrava nehráli. "Netajíme se tím, že co se týká čísel i výkonnosti, oba patří ještě s Kuchtou a Peškem mezi naše čtyři nejlepší ofenzivní hráče. Samozřejmě nemůžeme zapomenout na Zemana, Berana a ostatní, ale tihle čtyři hráči táhnou naši ofenzivu. Teď proti Baníku je kluci fantasticky zastoupili, jejich absence nebyla až tak vidět, ale určitě jsme velmi rádi, že Balu, když mu to zdravotní stav dovolí, může s Malinou naskočit. Jsou to pro nás velmi důležití hráči. Možná je dobře, že jsme zvládli zápas s Baníkem i bez nich, oni si mohli odpočinout a nabrat nové síly. Závěr sezony je fakt fofr," přiznal na sport.cz rodák z Košic, jenž je šťastný za to, že mu kouč dává opakovaně příležitost a že se do všeho po dlouhém výpadku opět dostává.

Radost má i z nedávného titulu Slavie, v jejímž áčku by ještě rád promluvil i jinak, než že se bude psát o jeho definitivním odchodu jinam. "Ve Slavii si to postupem času o po odchodech důležitých hráčů sedlo a ukázala, že je momentálně v české lize nejlepší. Jsem stále jejím hráčem a v létě se tam pokusím zabojovat znovu o místo. Určitě se mi bude lépe vracet do týmu, kde je uvolněná atmosféra, a pohoda, dá-li se to tak nazvat. Věřím, že v létě se ve Slavii prosadím," vzkázal realizačnímu týmu na čele s Jindřich Trpišovským čtyřiadvacetiletý Hromada, jehož vyjádření lze najít na sport.cz.