Pomáhá Guardiola konkurenci? Arteta mu telefonuje a nechává si radit

Pomáhá Guardiola konkurenci? Arteta mu telefonuje a nechává si radit

Mikel Arteta koučuje Arsenal teprve krátce a jako hlavní trenér není příliš zkušený. Přiznává tak, že stále telefonuje svému bývalému šéfovi a nynějšímu rivalovi Pepovi Guardiolovi a prosí jej o rady.

Mikel Arteta je legendou Arsenalu, před pár lety ukončil kariéru a vrhnul se na trenéřinu. Kromě Arsenalu působil například i v Evertonu. S trénováním ovšem začal v Manchesteru City, kde dělal asistenta právě Guardiolovi. Naučil se toho zde tolik, že mu Arsenal dal důvěru, aby vedl první tým po vyhazovu Unaie Emeryho.

Tím se také Arteta osamostatnil. Je to jeho první velké trenérské angažmá. Stále je to však kouč začátečník, tím byl ale kdysi i Guardiola, který s Barcelonou začal sbírat úspěchy velmi brzy. "Několikrát jsme si spolu od jeho začátku v Arsenalu telefonovali a prosil mě o různé rady," připustil nynější šéf Manchesteru City.

"Je to skvělý člověk a dobrý trenér. Jsme přátelé. Mluvili jsme spolu samozřejmě o více věcech, ale rád mu poradím i s trénováním. Chci, aby se mu v Arsenalu dařilo," přiznal Guardiola. A Arteta věří, že v příští sezóně bude Arsenal opět patřit mezi nejlepší celky v Premier League.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.