Vnitřně mi vadí, že se hraje finále na hřišti jednoho z týmů, neskrývá rozladění trenér Sparty

Vnitřně mi vadí, že se hraje finále na hřišti jednoho z týmů, neskrývá rozladění trenér Sparty

Kormidelník Sparty Václav Kotal už se pohybuje v trenérské branži nějakou tu středu, ale domácí pohár ještě ve své sbírce úspěchu nemá, s tím, že dosud nejblíže trofeji byl jako kouč Jablonce, který však zastavil v semifinále právě Liberec.

"Teď jsem poprvé ve finále, poprvé mám jako trenér takovou šanci," prahne po odplatě sedmašedesátiletý šéf letenské lavičky, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Úspěch v MOL Cupu byl jedním z cílů, které dostal po únorovém nástupu do funkce za úkol. "Když jsme mužstvo přebírali, věděli jsme, že tam ještě šance na pohár je a byl to jeden z cílů. Hlavní úkol ale byl dostat se vůbec do pohárů. To máme splněno, teď si můžeme vytvořit ještě lepší pozici. O MOL Cupu jsme od začátku mluvili a jsem rád, že máme tu možnost ho vyhrát," pokračoval nadřízený Hložka, Horáka či Karabce.

Pár hráčů v posledním ligovém vystoupení na půdě Viktorie Plzeň šetřil, případně jim dal menší porci minut a to kvůli tomu, aby měli v nynějším náročném programu po restartu více sil právě na středeční pohárové rozuzlení. "Hráči si odpočali, jsou natěšení na finále. Věřím, že všichni jsou připraveni dobře," doplnil nástupce Václava Jílka, jehož slova nabídly stránky sparta.cz.

Poprvé v historii se finále pořádá na hřišti jednoho z finalistů. Může to sehrát svou roli? "Na finále na hřišti soupeře je spousta názorů. Vnitřně mi to vadí, že se hraje na hřišti jednoho z týmů, nesporně je domácí prostředí výhoda. Možná nám pomůže pořadatelství FAČR, mohou tam být naši fanoušci. Ale viděl jsem rozdělení vstupenek, takže jsem hodně zvědavý, jaké prostředí tam nakonec bude,“ zakončil muž, jenž ještě před pár měsíci velel sparťanské rezervě hrající duely na Strahově.

Člověk teď vidí, že šancí na trofej tolik není a musí je využít, říká před střetem s Libercem Dočkal