Máme skvělý realizační tým, kluci perfektně pracují a máme výborné vedení, chválí Hoftych

Máme skvělý realizační tým, kluci perfektně pracují a máme výborné vedení, chválí Hoftych

Liberecké tiskové konference před rozuzlením MOL Cupu s lehoučce favorizovanou Spartou (na stadionu U Nisy se hraje od 20:15) se účastnil jak kapitán Jan Mikula, tak hlavní trenér Pavel Hoftych.

Ten, kdo pohár získá, půjde do lepšího předkola Evropské ligy než ze třetího místa v tabulce, což je velmi lákavé. "O motivaci budou mít oba týmy vystaráno, Sparta nemá šest let trofej a bude ji chtít získat. Vítěz poháru má navíc lepší pozici v evropské kvalifikaci než třetí tým tabulky," přednesl na webu fcslovanliberec.cz podještědský kouč, jehož svěřenci v této sezoně narazí na slavné "S" již počtvrté a dosavadní bilance dvou výher a jedné porážky hraje v jejich prospěch.

Premiérové pohárové finále nečeká jen na Václava Kotala, ale právě i na Hoftycha, který je na své mužstvo náležitě pyšný. "Jsem rád hlavně z pozice klubu, že jsme se tak daleko dostal. Máme skvělý realizační tým, kluci perfektně pracují a máme výborné vedení. Chtěli bychom třešničku na dortu, chtěli bychom, aby pohár zůstal v Liberci. Budeme se rvát," neskrýval ambice bývalý stratég Zlína, Bohemians, Spartaku Trnava i Českých Budějovic.

První finálová bitva poháru čeká i na lídra severočeské kabiny Jana Mikulu. "Jde o mé první finále. Máme jednu z šancí se dostat do předkol Evropské ligy a ještě před domácími fanoušky. Jde o vrchol sezony, doufám, že ji uhrajeme. Připravovat se ale budu na zápas jako na každý jiný. S Baníkem jsme hráli v osm večer, teď je čas výkopu prakticky stejný, což je dobře. Nervozitu mám před každým zápasem, takže v tom to ve středu speciální nebude," doplnil na fcslovanliberec.cz exslávista.

Jak je na tom jeho soubor ohledně únavy? "Síly budou vyrovnané, nemyslím si, že únava bude rozhodovat. Lavičky jsou vyrovnané, může se střídat pětkrát," zakončil pozitivně naladěný osmadvacetiletý obránce.