Součástí Sigmy je i Hubníkův potomek: Věřím, že bude ještě lepší než já a že to také někam dotáhne

Součástí Sigmy je i Hubníkův potomek: Věřím, že bude ještě lepší než já a že to také někam dotáhne
OBSAHUJE VIDEO

Velezkušený exreprezentant Roman Hubník má jistotu, že bude hráčem Sigmy až do svých osmatřiceti let. S jakými ambicemi se na hanácký Andrův stadion vrátil?

"V první řadě člověk musí být zdravý. Tým se musí stabilizovat a nachystat se na novou sezónu, i když příprava bude krátká. Sigma ale vždy byla rodištěm velkých talentů a věřím, že i já třeba pomůžu někomu „vyrůst“. A věřím také, že budeme bojovat o klidný střed tabulky, ne-li o poháry," nastínil svou vizi bývalý zadák Sparty, Plzně či Herthy Berlín, jehož slova nabídl web sigmafotbal.cz.

Protože gólman Miloš Buchta ukončil kariéru, ve svých šestatřiceti letech bude v áčku nejstarší. Je připraven na roli mentora? "Spousta kluků, bývalých i současných hráčů, asi ve mně vidí vzor, i když já osobně se na to necítím. Myslím si, že je to přirozené. Těžko říct, jestli si kluci ode mě něco vezmou, nebo nevezmou. Já se budu snažit na hřišti, ale nejen na něm, dělat maximum pro to, abych týmu pomohl. A jestli pomůžu někomu z mladých hráčů, aby se dostali třeba do zahraničí, tak budu jenom rád," doplnil střední obránce.

Jak se cítí právě teď po zdravotní stránce? V Doosan aréně toho přeci jen v poslední době příliš neodehrál. "Nechci to zakřiknout, ale cítím se velice dobře. Po fyzické i psychické stránce jsem na tom, myslím, dobře. Na přípravu se hrozně těším, protože to bude změna. Nechci tady jen něco dohrávat, ale chci týmu pomoci. Chci trénovat stoprocentně, bez nějakých úlev. Věřím, že jsem na to nachystaný, že to půjde a že sezónu nastartujeme dobře," pokračoval na sigmafotbal.cz Hubník.

V Sigmě navíc není jediným Hubníkem - v mládežnické kategorii U9 navíc hraje jeho syn. "Malej hraje za U9, myslím si, že je do toho velice zapálený. Jsem rád, že dělá, co ho baví, což je teď fotbal. Uvidí se, jestli ho to bude bavit dál a jestli bude tak dobrý. Já věřím, že bude ještě lepší než já a že to také někam dotáhne. Ale v první řadě mu říkám, že fotbal je zrádný, že kdykoliv může přijít zranění. A že důležité je mít vzdělání, aby případně mohl dělat něco jiného," uzavřela první hanácká posila léta.

Hubníka už mají pod střechou, kdy se do hanáckých rukou vrátí další ztracený syn Hořava?