Exslávista Fotr po třech letech opouští Vlašim a jako volný hráč si hledá nové angažmá...

Exslávista Fotr po třech letech opouští Vlašim a jako volný hráč si hledá nové angažmá...

Když byl v současnosti čtyřiadvacetiletý forvard Oskar Fotr mládežníkem, díky vysoké produktivitě byl považován za velký ofenzivní talent, který ovšem v dospělém fotbale nepotvrdil.

I kvůli tomu už se několik sezon potlouká ve druhé nejvyšší soutěži a po jednom ročníku ve Varnsdorfu má za sebou tři roky ve Vlašimi, za kterou si v ročníku FNL připsal během 1111 odehraných minut čtyři branky.

Jeho éra ve středočeském celku, který je nyní v tabulce jedenáctý a před sebou má poslední čtyři duely s Žižkovem, Jihlavou, Brnem a Třincem, však končí...

"Tento týden skončilo mé tříleté působení ve Vlašimi. Vážím si příležitosti, kterou jsem zde dostal. Jak už to bývá, zažil jsem tu jak krásné, tak horší chvíle. Vzpomínat ale budu jen v tom nejlepším. Mně osobně angažmá pomohlo jak z hlediska fotbalu, tak hlavně osobního života, který jsem si srovnal. Proto patří Vlašimi obrovský dík. Další dík patří všem, kteří za mnou celou dobu stáli a podporovali mě," uvedl na svém Twitteru Fotr.

Naťuknutého srovnání osobního života se týká i dostudování. "Letos jsem si na "starý" kolena dodělal maturitu. Jsem šťastný, že mám tenhle důležitý životní krok za sebou a chtěl bych především poděkovat všem, kteří mi pomohli otevřít oči, začít přemýšlet jinak a nasměrovali mě k návratu do školy. Někdo holt dospívá později," pokračoval na Twitteru aktuálně již bývalý konkurenta Alexandera Jakubova.

A co bude s někdejším členem kádru kouče Daniela Šmejkala dál? "Jako volný hráč si budu hledat nové angažmá. Už teď se ale těším na novou výzvu," uzavřel Fotr, jenž debutoval za áčko Slavie již v roce 2014 v domácím poháru.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.