Opory na odchodu! O které klíčové hráče může přijít Dynamo?

Opory na odchodu! O které klíčové hráče může přijít Dynamo?

Mají za sebou více než solidní sezonu, kterou málem završili účastí ve skupině o titul. Nakonec se tak nestalo a v play-off jim stopku záhy vystavila Mladá Boleslav, i tak ale mohou v Českých Budějovicích hodnotit končící ligový ročník jednoznačně pozitivně. Jaký pro ně bude ten příští, je však hodně ve hvězdách. Kabinu Jihočechů by totiž v létě mohlo (mělo) opustit hned několik tahounů. O koho všechno jde?

Tomáš Sivok (36 let)

Jedna obří ztráta je už definitivní. České Budějovice opouští kapitán mužstva Tomáš Sivok, který dlouho dopředu avizoval, že tato sezona je jeho poslední. Jihočeši tím přicházejí o stopera té nejvyšší kvality i na fotbalové prostředí nesmírně inteligentního muže, který by teď mohl zamířit do managementu Sparty.

Přitom nechybělo mnoho a Sivok mohl i nadále dýchat pro Dynamo. Současným majitelům předložil zajímavou nabídku na odkup klubu, ti ji ale nepřijali. Přitom málokdo ví, že kdyby se Sivok stal novým šéfem Dynama, tak by za něj aspoň na podzim hrál nejspíš dál. Byl tak předběžně dohodnutý s koučem Davidem Horejšem. Za současné konstelace je však tato varianta už vyloučena.