Sparta po šesti letech slaví triumf, ve finále poháru porazila Liberec

Sparťané se konečně dočkali. Po šesti letech mohou zvednout nad hlavu trofej. Ve finále MOL Cupu Sparta porazila Liberec 2:1, když otočila skóre po gólech Karlssona a Kangy.

V prvním poločase bylo hodně nepřesností a velkou šanci Peška chytil Heča. Po půlhodině hry šlápl Frýdek na Malinského a od Královce dostal žlutou kartu.

Druhý poločas šel Slovan do vedení v 50. minutě Jakubem Peškem. V 58. minutě mohl zvýšit Rondič, ale Heča byl připravan. Jenže už v 65. minutě vyrovnal David Moberg Karlsson. Po Kangově akci se švédský záložník s pomocí Koscelníkovy teče trefil mezi tři tyče.

V 72. minutě udělal brankář Knoblok chybu a pomohl Spartě otočit skóre. Zbytečně fauloval ve vápně Tetteha a Kanga se z penalty nemýlil. V závěru zápasu ještě dostal druhou žlutou kartu Rondič za faul loktem.