Frýdek po šlápnutí na Malinského vyvázl se žlutou kartu, měl jít ven?

Frýdek po šlápnutí na Malinského vyvázl se žlutou kartu, měl jít ven?

Obránce Sparty Martin Frýdek ve finále MOL Cupu šlápl na libereckého Malinského a místo červené karty dostal od rozhodčího Pavla Královce kartu žlutou.

Běžela 31. minuta a Adam Hložek přišel o míč, tak následně Malinského fauloval, liberecký záložník upadl a Frýdek mu šlápl na hruď. Podobný incident se odehrál v nedělním ligovém utkání mezi Plzní a Spartou, kdy Jan Kopic šlápl na Vindheima, jen s rozdílem, že Kopic byl vyloučen.

Rozhodčí Královec situaci zkonzultoval s videorozhodčím a šel se podívat přímo na video. „Za mě žlutá,“ řekl po cestě k monitoru.

„Mám informace ze všech stran, že to měla být červená,“ řekl pro Českou televizi bezprostředně po zápase trenér Liberce Pavel Hoftych.

„Šlo o naprosto jasné vyloučení. Kdo někdo hrál fotbal, je mu jasné, že Frýdek měl možnost položit nohu jinam. Byl to úmysl, takže bez diskuze červená,“ prohlásil bývalý mezinárodní rozhodčí Ivan Grégr, jehož slova citoval web aktualne.cz.

Ve studiu ČT Sport Günter Bittengel řekl, že by udělil také červenou. „Za mě je to nesportovní chování, trestal bych okamžitě červenou kartou,“ prohlásil.