Dočkal mužstvo spojuje, hecuje a drží partu, neformálním lídrem je ale Hancko...

Dočkal mužstvo spojuje, hecuje a drží partu, neformálním lídrem je ale Hancko...

Václav Kotal, hlavní kouč Sparty, která se po šesti letech raduje ze zisku velké trofeje, mluvil po úspěšně zvládnutém finále pod Ještědem nejen o nynějších lídrech týmu, ale také o další zavazující cestě, která nyní letenské áčko čeká...

"Vítězství je strašně zavazující. Dostali jsme se na cestu, na které chceme zůstat, ale čeká nás spousta práce. Utkání jako tohle nemusí rozhodnout za devadesát minut. V kvalifikaci Evropské ligy se bude hrát na jeden zápas. Síla mužstva se ukáže v situacích, kdy bychom prohrávali a otočili to. To je strašně důležité pro sebevědomí mužstva, aby si šlo za svým cílem a podřídilo tomu všechno," upozornil v interview pro web sparta.cz nástupce Václava Jílka.

Jak se mu líbil výkon kapitána Bořka Dočkala, který hrál ve velkém tempu kompletních devadesát minut a podle některých hlasů šlo o jeho nejlepší výkon za posledních pár měsíců? "Těžko se to hodnotí. Z lavičky to člověk tolik nevidí. Radši se nejdřív podívám na video, než vynáším soudy. Určitě je potřebný, mužstvo spojuje, hecuje, drží partu, aby kluci pracovali celých 90 minut. V tom je strašně důležitý," chválil ostříleného záložníka šéf sparťanské lavičky.

Když Kotal nastoupil v únoru k áčku, kvůli němuž opustil strahovskou rezervu, začal sázet i na ne až tak využívané hráče, z nichž udělal důležité součástky. Konkrétně jde o Švéda Karlssona či oba slovenské stopery Štetinu s Hanckem. Právě druhý jmenovaný reprezentant našich východních sousedů je podle něj mimořádně důležitým faktorem úspěchu a je škoda, že ještě "S" nepatří...

"Vizi jsem určitě neměl. V průběhu mého působení zasáhl koronavirus a měli jsme dostatek času hráče poznat. Hancko se Štetinou vytvořili dobrou dvojici. Hancko je neformální lídr. Všichni ho berou, on roli bere a je to důležité. Kolem něj se vytvořila parta, která táhne za jeden provaz a to je strašně důležité," uzavřel na stránkách sparta.cz sedmašedesátiletý odborník.