Na koho se teď spoléhá Machálek aneb Tři nejvytíženější hráči Zbrojovky po restartu FNL

Na koho se teď spoléhá Machálek aneb Tři nejvytíženější hráči Zbrojovky po restartu FNL

Společně s vedoucími Pardubicemi patří Zbrojovka, jež se momentálně připravuje na sobotní výjezd na hřiště Slavoje Vyšehrad, mezi dva nejlepší druholigové týmy jarní části. Po restartu FNL přetavila deset startů v osm výher a dvě remízy, s tím, že zatím naposledy poslala domů Viktorii Žižkov s šesti brankami.

V týmu, který už má jistotu, že zabojuje o Fortuna:ligy minimálně v baráži, se v posledních týdnech vyprofilovalo několik opor, bez nichž si nyní nelze sestavu kouč Miloslava Machálka představit.

Kteří tři borci nastřádali od květnového rozjetí soutěží nejvíce minut a na trávnících tak strávili z celého kádru ambiciózního mužstva nejvíce minut?

Vůbec nejvytíženějším článkem sestavy posledních dnů je třicetiletý stoper Pavel Dreksa, jenž se do Brna přesunul v zimní přestávce z Karviné. V minulosti prošel také Znojmem, Sigmou, Baníkem či Ústím nad Labem.

Velké vytížení má další zimní posila, kterou se stal sedmadvacetiletý slovenský středopolař Adrián Čermák, který přišel do Brna z konkurenční Líšně na popud současného trenéra a dříve prošel také Slovanem Bratislava, Táborskem či Dynamem České Budějovice.

Třetí největší porci minut si od závěru května ukrojil dvaatřicetiletý slovenský záložník Peter Štepanovský, jenž už toho také ve fotbalovém životě nezažil málo a kromě Karviné ho bylo možno vidět také v barvách Slovanu Bratislava, Senice, Spartaku Trnava nebo Dunajské Stredy.

Nejvytíženější hráči Zbrojovky po restartu:

1. Dreksa, 871 minut
2. Čermák, 810 minut
3. Štepanovský, 798 minut

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.