Nejpilnější sběratelé nul v LaLize? Vaclík je před Ter Stegenem a Oblak ani Courtois nejsou daleko

Nejpilnější sběratelé nul v LaLize? Vaclík je před Ter Stegenem a Oblak ani Courtois nejsou daleko

LaLiga už pomalu míří do finiše a mužstva čeká posledních pět, respektive šest kol. Kteří brankáři zatím kralují ve statistice čistých kont?

Na výsluní se vyhřívá Belgičan Thibaut Courtois ve službách momentálního lídra tabulky Realu Madrid, který dokázal udržet nulu v patnácti případech a ze všech strážců svatyně musel lovit míč ze sítě nejméně často.

Hezkou sbírku čistých zápasů má na kontě také slovinská jistota v barvách konkurenčního Atlétika Jan Oblak, jehož počet nasbíraných nul za posledních pět sezon je obdivuhodný.

Hezká čísla (13) si udržuje také sedmadvacetiletý Španěl David Soria, jenž je odchovancem Sevilly a poslední dva ročníky je jedničkou v Getafe.

Stejnou bilancí disponuje i čerstvý člen Klubu ligových brankářů Tomáš Vaclík ze Sevilly, který však celkově dostal o jednu branku víc, což ho v průběžném žebříčku řadí na čtvrtou pozici.

Až za českou reprezentační jedničkou, jež v minulosti prošla Vítkovicemi, Viktorií Žižkov, Spartou a Basilejí, pak je Němec Marc-André ter Stegen z Barcelony, jenž dosud neinkasoval ve dvanácti ligových soubojích. Ve srovnání s Courtoisem pak však dostal téměř dvakrát více branek, což svědčí o tom, že je obrana Bílého baletu o něco pevnější, než ta katalánská...

Nejlepší brankáři LaLigy 2019/2020 k tomuto datu:

1. Thibaut Courtois (Real Madrid) - 18 inkasovaných branek, 15 čistých kont
2. Jan Oblak (Atlético) - 25 inkasovaných branek, 14 čistých kont
3. David Soria (Getafe) - 30 inkasovaných branek, 13 čistých kont
4. Tomáš Vaclík (Sevilla) - 31 inkasovaných branek, 13 čistých kont
5. Marc-André ter Stegen (Barcelona) - 33 obdržených branek, 12 čistých kont

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.