Jih mění za sever a Střelecký ostrov střídá Střelnice. Schranz putuje za Doležalem, Chramostou a spol.

Jih mění za sever a Střelecký ostrov střídá Střelnice. Schranz putuje za Doležalem, Chramostou a spol.

V Dynamu České Budějovice v těchto dnech probíhají velké personální změny, s tím, že se v hojné míře dotýkají také ofenzivní řady. 

Kromě pětatřicetiletého Iva Táborského, jenž končí a o pět let mladšího Michaela Rabušice, který zkusí štěstí jinde, už nebude od příští sezony 2020/2021 součástí útoku ani slovenský rychlík Ivan Schranz.

Jak tento týden potvrdil hlavní kouč Budějovic David Horejš, šestadvacetiletý expres z Bratislavy se přesune na sever země, kde se ho ujme ještě o něco ambicióznější FK Jablonec, který stále bojuje o možnost Evropské ligy (v tuto chvíli ztrácí na čtvrtý Liberec bod a ještě ho čekají souboje se Spartou a Baníkem Ostrava).

Na Střelnici si bývalého hráče Sparty, Spartaku Trnava, Dukly i AEL Limassol vyžádal sám Petr Rada a jeho šéf Miroslav Pelta začal o jeho příchodu na půdu dvojnásobného vítěze domácího poháru jednat již před pár měsíci.

Pokud jde o konkurenci, kmenový slávista Matoušek už být v mužstvu za pár týdnů nemusí, ale i tak na Schranze čekají jména jako Dočekal, Jovovič, Chramosta nebo Doležal.

V Jablonci by ho měli oficiálně představit v příštích dnech ještě před krátkou dovolenou, jež hráče áčka čeká od osmého červencového dne.

V ročníku 2019/2020 navlékl Schranz trikot Dynama ve třiceti utkáních a 2551 poskytnutých minut se mu podařilo přetavit v devět branek a čtyři gólové asistence, díky čemuž se podílel na třinácti trefách jihočeského klubu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.