Na slávistickém radaru je i ghanské eso z Trenčína, o které má zájem také Celta Vigo, Sporting či Galatasaray

Na slávistickém radaru je i ghanské eso z Trenčína, o které má zájem také Celta Vigo, Sporting či Galatasaray

I když je Slavia opět po roce mistrem České republiky, neznamená to, že by se její sportovní úsek nepoohlížel po dalším posílení kádru. Sešívaní jsou spojováni jak s domácím, tak zahraničním zbožím.

Zatímco z Fortuna:ligy sledoval sportovní ředitel vršovického "S" Jan Nezmar liberecký expres Tomáše Malinského, jehož by nebylo problém získat ani přes čerstvě prodloužený kontrakt, nechť Slavii a Slovan pojí dobré diplomatické vztahy, zajímavá tvář pro čerstvého šampiona působí také ve vedlejší slovenské lize.

Na serveru ghanasoccernet.com zaznělo, že ve slávistickém hledáčku uvízl také jednadvacetiletý forvard ve službách Trenčína Osman Bukari, jenž má za sebou pár zkušeností i z předkol Evropské ligy.

Ghanský mladík, který prošel v rodné zemi celkem Accra Lions a zjevil se také v rezervě Anderlechtu, již operuje u našich východních sousedů druhým rokem a hodně mu vyšel zejména právě doznívající ročník.

V něm se mu podařilo přetavit sedmadvacet soutěžních vystoupení do 11 branek a 14 gólových asistencí, což upoutalo nejen pozornost Slavie, ale také dalších známých evropských značek.

Aktuálně se spekuluje o tom, že ho mají na svých seznamech také v Celtě Vigo, Sportingu Lisabon, Nimes a Galatasaray Istanbul, který za něj nabízí půl milionu eur (na specializovaném portálu transfermarkt.com u něj svítí současná tržní cena 350 tisíc eur), což je nabídka, kterou by Jaroslav Tvrdík zřejmě dokázal přebít.

Když Bukari přicházel na Slovensko, stalo se tak za menší finanční obnos. Sešívané však může strašit ne až tak dávný případ Gina van Kessela, za kterého před čtyřmi lety zaplatili Trenčínu 1,2 milionu eur a šlo o jeden z největších transferových přešlapů za poslední roky.

Nový Ďolíček by měl splňovat evropská kritéria s kapacitou 8 až 10 tisíc míst. Kdy začne rekonstrukce?