Kvůli sudím jsme za blbce. Video je v Česku k ničemu, ať ho klidně zruší, čertí se Malinský

Kvůli sudím jsme za blbce. Video je v Česku k ničemu, ať ho klidně zruší, čertí se Malinský

Není to dávno, co se nejproduktivnější liberecký hráč Tomáš Malínský pustil do ostré kritiky domácích rozhodčích a po neúspěšném finále MOL Cupu tak učinil znovu...

V žaludku mu ležel moment, kdy si na něj na zemi dupl letenský protivník Martin Frýdek. I komise rozhodčích následně uznala, že měl dostat červenou kartu a zmizet do kabin.

Po udělené žluté byl překvapen a v duelu se soustředil na svůj výkon, takže do toho sudímu Královci nemluvil. Také hlavní rozhodčí navíc později přiznal, že měl sáhnout pro jiný trest.

"Když jsem si to pouštěl ráno, tak je to jasná červená karta. Jako hráči nemáme možnost si to někde u videa přezkoumat, ale rozhodčí ano, a když se na to běžel podívat, nebylo se o čem bavit, jasná červená karta! A že teď bude rozhodčí brečet, že to udělal špatně? To je normální lidský selhání. Nemělo by se to stávat. Rozhodčí tady jednoznačně pochybil. Určitě mě to štve. Rozhodčí tam mají video, a to by přeci mělo při těchto sporných momentech pomoci. K čemu pak video je, když si to stejně udělají po svým? Čumí na to a je to úplně k prdu. Takže video je tady k ničemu. I kdyby tam bylo deset videí, tak si to stejně udělají podle svého. Ať video klidně zruší. Nedá se nic dělat. Kvůli rozhodčím jsme za blbce. My hráči to prožíváme, ale rozhodčím, těm je to jedno. Je tam jen od toho, aby to posuzoval. Posoudil to v náš neprospěch," smutnil webem sport.cz citovaný ofenzivní hráč s minulostí v Hradci Králové.

Jaký velké provinění proti pravidlům to podle něj bylo? "Intenzita byla taková, že mě neprošlápl celou vahou, ale šlápl na mě. Je vidět, že když jde do kroku, tak mě mohl přeskočit, ale prostě si na mě šlápnul. A bohužel rozhodčí mu to sežral. Posoudil to špatně. Za týden už nikdo nebude vědět, co udělal nebo ne. Co si budeme povídat, tohle rozhodování v české lize.... Podívejte se na posuzování žlutých karet pro Slovan v minulých zápasech. Nahoře jsme někomu smrděli a bohužel nám to nebylo souzený," krčil rameny na stránkách sport.cz osmadvacetiletý křídelník, který říká, že jako hráči udělali pro úspěch maximum, ale nepovedlo se.

Jednal podle něj Frýdek úmyslně, nebo ne? "Nechci Frýdka hodnotit, jaký je v normálním životě, ale na hřišti jsme všichni nějakým způsobem vyčůraní, taky se na hřišti nechovám vždy nejlíp. A on použil tohle. Myslím však, že mu zatrnulo, protože věděl, co dělá. Ale tady jde o to, jak to posoudil rozhodčí," uzavřel zklamaný finalista, jehož jediným týmovým úspěchem tak stále zůstává ovládnutí FNL v ročníku 2015/2016.

MALINSKÝ KROUTÍ HLAVOU NAD ŘÍZENÍM ZÁPASŮ: NECHÁPU TEN METR, ROZHODČÍ SI DĚLAJÍ, CO CHTĚJÍ. JE MI Z TOHO ZLE