Sampdoria, Žilina a teď Slovácko. Svědík bude pracovat se slovenským reprezentantem do 21 let

Sampdoria, Žilina a teď Slovácko. Svědík bude pracovat se slovenským reprezentantem do 21 let

Slovácko, jemuž se po restartu soutěží příliš nevedlo, se ve druhé polovině pracovního týdne pochlubilo hned dvěma zahraničními akvizicemi.

Nejprve byl v Uherském Hradišti představen pětadvacetiletý útočník Rigino Cicilia a posléze také obránce Michal Tomič, jenž získal první ostruhy v Senici.

Slovenský reprezentant do jednadvaceti let, který stačil v ligové sezoně před svým zraněním odehrát 12 klání a zaznamenat jednu branku, se přesunuje na Moravu ze Žiliny, jež si ho loni pořídila z Apeninského poloostrova za částku okolo sedmi milionů korun.

Se Slováckem se rodák z Myjavy, jenž v minulosti čerpal zkušenosti právě v Sampdorii Janov, za jejíž áčko ovšem Serii A nikdy neokusil a vždy byl maximálně na lavičce náhradníků, dohodl na tříleté smlouvě.

Ta ho na nové adrese, kde vše řídí hlavní kouč Martin Svědík, udrží až do 30. června 2023. Defenzivní řada řízená Michalem Kadlecem se tak dočkala jistého omlazení.

"Jedná se o mladého hráče, kterého chceme postupně zabudovat do našeho herního stylu," nechal se slyšet na webu fcslovacko.cz manažer Veliče Šumulikoski.

Když mám nějaké černé myšlenky, vzpomenu si na rady Horvátha s Rosickým, říká Petržela

Dosud páli za Eindhoven, příští dva roky by měl střílet góly za Slovácko...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.