Stanciu se nechoval jako vzor pro mládež. Jak vysoký flastr mu disciplinárka udělila?

Stanciu se nechoval jako vzor pro mládež. Jak vysoký flastr mu disciplinárka udělila?
OBSAHUJE VIDEO

Když sešívané "S" slavilo obhajobu mistrovského titulu, rumunský reprezentant Nicolae Stanciu se nechal unést a v záplavu euforie se nelichotivě vyjádřil na adresu svého bývalého chlebodárce z konkurenční Letné.

Sedmadvacetiletý tvořivý záložník totiž na pódiu spolu s rozjařenými fanoušky pod ním zpíval po duelu s Viktorií Plzeň jeden z chorálů, který zněl "Nico Stanciu, Nico Stanciu, smrt Spartě."

Byť došlo k incidentu mimo trávníky, disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala rumunského reprezentanta pokutou 40 tisíc korun.

I když ho to vzhledem k výši vršovické gáže nemůže zruinovat, alespoň jde o symbolické gesto a zprávu pro veřejnost, že takové chování není přístupné a hlavně vhodné...

"Hráči profesionálních klubů by měli spíše působit jako vzor pro mládež. Ze strany fotbalisty Slavie se jednalo o chování, kterého by se neměl hráč nejvyšší soutěže dopustit. Disciplinární komise postupovala podobně i v některých případech v minulosti," nechal se slyšet předseda DK Richard Baček.

Dnes již bývalý režisér FCSB, Anderlechtu či Al Ahlí, který patří k nejlepším hráčům soudobé Fortuna:ligy, byl na druhé straně řeky svého času také kapitánem mužstva.

Na slávistickém radaru je i ghanské eso z Trenčína, o které má zájem také Celta Vigo, Sporting či Galatasaray

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.