Sparta chce Nováka, Pavelku a Krejčího, nemusí však vyjít ani jeden

Sparta chce Nováka, Pavelku a Krejčího, nemusí však vyjít ani jeden

Pražská Sparta opouští ryze internacionální přestupovou politiku. Na Letnou chce přilákat české zkušené hráče, nejlépe bývalé sparťany. Vedení letenského celku má zájem o středopolaře Davida Pavelku, krajního záložníka Ladislava Krejčího, ale i obránce Filip Novák byl kontaktován.

Přestup reprezentačního obránce Filipa Nováka v létě je však nereálný. Přestože mu v srpnu končí smlouva v tureckém Trabzonsporu, tak podle informací Aktualne.cz Novák chce ještě zůstat v zahraničí, zvláště v Turecku.

Naopak návrat Davida Pavelky a Ladislava Krejčího je reálnější. Oba toho v této sezoně moc neodehráli, i když vinou zranění. Pavelka nehrál více než šest měsíců kvůli zlomenině čéšky. Od června už ale zase nastupuje. Ladislav Krejčí dlouho léčil zraněné koleno a po dvou zápasech na lavičce naskočil v minulém kole na hřiště na posledních 20 minut.

Na druhé straně mince nehraje fakt, že oba mají v klubu ještě rok platnou smlouvu. Za Ladislava Krajčího by Sparta musela nabídnout skoro šedesát milionů korun. David Pavelka by podle webu Transermarkt stál přes 20 milionů korun.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.