Nešporovi na Hané novou smlouvu nabídli, Pilařovi ne a odchází. Kdo míří do Sigmy z Prostějova?

Nešporovi na Hané novou smlouvu nabídli, Pilařovi ne a odchází. Kdo míří do Sigmy z Prostějova?

Je to jen pár dní, co Sigma představila svou první letní posilu, jíž se stal stoper Roman Hubník. Na Tomáše Hořavu si sice bude muset zřejmě počkat ještě rok, ale na cestě už je i další akvizice.

Tou je osmadvacetiletý středopolař druholigového Prostějova Jan Koudelka, který sehrál za poslední dvě sezony FNL padesát utkání s celkovou bilancí osmi branek.

Křídelník by měl na Andrově stadionu zvýšit konkurenci ve středové formaci a pokusit se zalepit díru po Václavu Pilařovi, jehož hanácká mise definitivně končí.

Jednatřicetiletému exreprezentantovi, jenž zasáhl v doznívající sezoně Fortuna:ligy do 15 duelů a 898 minut čistého času přetavil v jednu branku, skončil kontrakt a nová smlouva už mu Ladislavem Minářem nabídnuta nebude.

Bývalý hráč Hradce Králové, Plzně, Freiburgu, Wolfsburgu i Liberce si tak bude v těchto dnech hledat nové útočiště a určitě není vyloučen ani návrat do kádru Votroků, jemuž pod Lízátky velí Zdenko Frťala.

Na Hané naopak pokračují jak jednadvacetiletý Ondřej Zmrzlý, jenž se klubu upsal do roku 2023, tak o pět let starší Tomáš Zahradníček, který prodloužil do června příštího roku.

Nabídka na novou dohodu leží na stole i třicetiletému útočníkovi Martinu Nešporovi, jehož kariéru přibrzdilo v posledních měsících zranění a naposledy si za Olomouc kopl v říjnu loňského roku.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.