City čeká jednání s Neapolí, Villarrealem i Benfikou aneb 3 obránci, po kterých prahne Guardiola

City čeká jednání s Neapolí, Villarrealem i Benfikou aneb 3 obránci, po kterých prahne Guardiola

Zatímco s Liverpolem je velmi vážně spojován devětadvacetiletý španělský křídelník Thiago Alcantara, jehož by mohl Bayern uvolnit na Anfield Road za sumu okolo 35 milionů eur, v případě Manchesteru City se nyní píše zejména o lovu defenzivních specialistů...

Manažer Josep Guardiola předložil svým šéfům na modré straně Manchesteru seznam tří obránců, které by před startem sezony 2020/2021 rád viděl na Etihad Stadium. Podle listu The Times na něm jsou borci, kteří aktuálně působí v italské, španělské a portugalské nejvyšší soutěži.

Na wantlistu neabsentuje senegalský obr Kalidou Koulibaly (29), jenž má za sebou pod Vesuvem šest sezon. Neapol si ho v létě 2014 pořizovala za sumu 10 milionů eur, leč Citizens bývalého zadáka Genku či Mét prodá nepochybně za větší peníze. Jestli vůbec.

Dalším jménem, které zajímá někdejšího šéfa Barcelony i Bayernu, je jeho vytáhlý krajan Pau Francisco Torres (23), jenž dosud ve své kariéře oblékal pouze trikoty Villarrealu a Málagy. V případě tohoto transferu by se žádné přestupové rekordy neatakovaly.

List pak obsahuje i Torresova portugalského vrstevníka Rubéna Diase (23), jenž je odchovancem Benfiky Lisabon a portugalskou nejvyšší soutěž hraje stabilně tři roky, s tím, že zatím se mu v ní podařilo nasbírat 84 startů, 19 žlutých karet a 8 gólů. Trojnásobný vítěz Primeira Ligy je navíc členem portugalské reprezentace.

Kdo z nich by mohl mít na ostrovy nejblíže?