Jankto: Když se Euro podařilo vyhrát Dánům a Řekům, proč bychom nemohli my?

Jankto: Když se Euro podařilo vyhrát Dánům a Řekům, proč  bychom nemohli my?

Čtyřiadvacetiletý záložník Jakub Jankto, za něhož loni zaplatila Sampdoria úctyhodných 15 milionů eur, zasáhl po restartu Serie A do tří duelů ze čtyř a Claudio Ranieri ho rozhodně neodstavil.

Jeho tým je v tabulce šestnáctý a do konce soutěže ještě zbývá sehrát devět utkání. Byť jsou na tom čtyři kluby ještě hůře, úplně vyhráno ještě v Janově nemají. Kvůli našlapanému programu se navíc do rodné země hned tak nepodívá...

"Do Česka se dostanu, jen když hrajeme s reprezentací. Času je hrozně málo, i v koronavirovém období jsem musel zůstat v Itálii. Uvidíme, jestli po sezoně bude prostor," uvedl v interview pro portál ceskatelevize.cz bývalý středopolař Udinese.

S naťuklým národním mužstvem bude mít v příštím roce velké plány. Odklad Eura mu nevadí a je přesvědčen o tom, že to bude ku prospěchu věci. "Máme mladý mančaft a věřím, že nám to paradoxně může pomoct, protože budeme mít víc času na to se sehrát a získat zkušenosti. Na Euru i MS se dějí velká překvapení. Proč by se to nemohlo podařit nám? Na hřiště jdu vždy s tím, že jdu vyhrát. Pokud tam máme hrát, vždy se budeme pokoušet o vítězství. Podařilo se to Dánům a Řekům, proč ne nám?," ptal se odchovanec Slavie, jehož slova nabídly stránky ceskatelevize.cz.

Na dálku před pár dny sledoval i obhajobu titulu "svého" sešívaného "S", což mu udělalo radost. "Stoprocentně jim gratuluji. Je dobré, že po odchodu opor jsou schopni je nahradit mladšími hráči. Ke Slavii mám obrovský vztah, do patnácti let jsem bydlel 200 metrů od stadionu," připomněl na ceskatelevize.cz spoluhráč velké ofenzivní hvězdy Serie A Fabia Quagliarelly.