Co dál? Nějaké nabídky se rýsují, včetně Baníku, uvedl Baroš a potvrdil hráčskou pomoc Viganticím

Co dál? Nějaké nabídky se rýsují, včetně Baníku, uvedl Baroš a potvrdil hráčskou pomoc Viganticím
OBSAHUJE VIDEO

Jak už asi víte, osmatřicetiletý kapitán Baníku Ostrava Milan Baroš končí více než dvacetiletou profesionální kariéru. Hlavním důvodem je zdraví...

"Hlava by chtěla, ale tělo už řeklo stop. Ty zdravotní problémy se se mnou táhnou už dlouho a tělo nefunguje tak, jak jsem byl v kariéře zvyklý a jak bych to potřeboval. Hlavně achilovky mě bolí tak, že už nemůžu hrát ani trénovat," posteskl si na páteční tiskové konferenci vítěz Ligy mistrů z roku 2005.

Na Bazalech přiznal, že o konci uvažoval již před rokem. "Věděl jsem, že to jednou přijde. Měl jsem ty myšlenky už vloni v létě, ale pořád jsem to ještě nějak protahoval. Ale na podzim jsem byl už více zraněný než zdravý a pokračovalo to hned v zimní přípravě. Nějak to k tomu konci samospádem směřovalo. Než bych o tom přemýšlel, tak to k tomu tím zdravotním stavem dospělo," pokračoval bývalý dlouholetý reprezentant Česka, jehož na tiskovce doprovodil majitel ostravské značky Václav Brabec.

Poslední šance v rámci Fortuna:ligy by měla přijít od hlavního kouče Luboše Kozla v neděli proti Viktorii Plzeň. "Chtěl bych skončit doma. Jsem domluvený s trenérem, že nastoupím o víkendu aspoň na pár minut pro ty lidi, kteří za současného stavu mohou přijít. Nejradši bych samozřejmě poslední zápas odehrál před plnými tribunami,“ přiznal.

A co bude dál? "Potřebuju si ze všeho nejvíce odpočinout. Co bude pak, uvidíme. Nějaké nabídky se rýsují, včetně Baníku. Fotbal mě provází celý život a nevylučuju, že u něj budu chtít zůstat. Ale nechám tomu volný průběh. Čas mě netlačí. Jak říkám, teď si chci nějaký čas úplně odpočinout a nepřemýšlím nad tím, co bude dále," doplnil forvard se zkušenostmi z anglické, turecké i francouzské nejvyšší soutěže.

Přítomný vlastník nastínil, že se pro něj místo ve strukturách Baníku najde a kromě trenéřiny, což na devadesát procent vyloučil sám "Bary", by si ho dokázal představit v celé řadě funkcí.

Vyloučeny nejsou ani starty za jeho rodné Vigantice, které nyní působí v 1. A. třídě. Baroš, jenž oblékal jejich dres v letech 1987 - 1993, tamním činnovníkům slíbil, že pakliže mu to zdraví dovolí, nějaké starty si v jejich barvách připíše.