Falcao to nemohl lépe vystihnout: Messi platí tu nejvyšší daň za to, že je nejlepší na světě

Falcao to nemohl lépe vystihnout: Messi platí tu nejvyšší daň za to, že je nejlepší na světě

Kolikrát na svých bedrech nesete tíhu celého mužstva, a ještě jste kritizováni za to, že jste neudělali více. Přesně to je úděl, jaký osud přidělil Lionelovi Messimu.

Svého kolegy z branže se hrdinně neváhal zastat kolumbijský snajpr Radamel Falcao, jemuž se nechtělo přihlížet tomu, jak je ofenzivní hvězda Barcelony kolikrát neopodstatněně kritizována.

Na stránkách ESPN například nedávno vyšel článek, že forma Lionela Messiho od listopadu loňského roku značně uvadla a že mu mnohdy chybí jakási šťáva, která se promítá do frustrace.

„Tohle je bohužel jeho úděl,“ bránil argentinského křídelníka Falcao. „Pokud dá gól, tak se od něj bude požadovat, aby dal dva. Pokud se mu podaří vstřelit branku z perfektně kopnutého přímého kopu, tak bude vždy někdo říkat, že měl soupeř špatně postavenou zeď. Jestli Argentina prohraje, tak to je jedině Messiho vina. Tohle je holt cena, kterou musíte platit za to, že jste nejlepší na světě.“

A že Falcao moc dobře ví, o čem to mluví. Když si sáhnul na svůj herní strop, jenž doprovázel skvostnými výkony, tak jej každý obdivoval. Následně si ale poranil koleno a o návrat do formy se pokusil ve fyzicky náročné Anglii, což se mu nepodařilo a lidé jej začali kritizovat. 

Novinkou, která k nám přiletěla ze Španělska během pátečního podvečera, je, že Messi údajně odmítl jednání o prodloužení smlouvy. Ta současná mu vyprší na konci příští sezony, a proto si jej klub chtěl zavázat o něco déle.