Větší bojovnost, nasazení a méně strachu. Trenér Rada ordinuje recept pro důležitou bitvu na Letné

Větší bojovnost, nasazení a méně strachu. Trenér Rada ordinuje recept pro důležitou bitvu na Letné

Soupiska trenéra Petra Rady se nám ke konci nadstavbové části poněkud proděravěla, ale ani to Severočechům nebrání v tom, aby přibrzdili své ambice.

A ty je pochopitelně tahají do Evropské ligy, kam v této chvíli má o něco lépe nakročeno Liberec. Do konce soutěže však zbývají ještě dvě kola a v nich se může stát cokoliv.

„Máme šanci na čtvrté místo a budeme o něj bojovat. Chceme do Evropy stejně jako Liberec, čekají nás ještě dva zápasy a těch variant je ještě hodně. Teď se soustředíme na zápas na Spartě. Chceme tam bodovat. Sparta se zvedla, vyhrála pohár, má sérii vítězství, a to svědčí o tom, že jdou nahoru. Její výkony se asi už přibližují tomu, co by chtěla hrát,“ uvedl klubovým webem citovaný kouč Petr Rada.

Ačkoliv Sparta může nastoupit v poněkud nejistém herním rozpoložení, protože v týdnu vyhrála domácí pohár a postup do kvalifikace o EL má už jistý, tak stále platí, že Jablonci se na Letné všeobecně nedaří. Vyhrál zde pouze jednou za posledních třináct let.

„Jestli budou domácí po oslavách, to nechci spekulovat. Jsou to profíci a my se na tohle nemůžeme ohlížet. My hlavně musíme předvést větší nasazení, větší bojovnost a méně strachu, než v předcházejících zápasech. Záleží ale na hráčích, kteří budou k dispozici. Marodi nám zůstávají, hrát už může Kratochvíl, vrací se nám Sýkora s Matouškem, ale zase nemůže hrát Plechatý. Jsme v takovém začarovaném kruhu. Ale na to se nevymlouváme, věděli jsme to před začátkem soutěže že, hráči na hostování nebudou moci hrát,“ doplnil pro klubové stránky kouč jablonecké lavičky.