Jablonec posiluje ofenzivní řady, na Střelnici míří nejproduktivnější hráč Budějovic

Jablonec posiluje ofenzivní řady, na Střelnici míří nejproduktivnější hráč Budějovic

Na trase mezi Jabloncem a Českými Budějovice se oficiálně zrodil zajímavý přestup. Ivan Schranz si po jedné sezoně na jihu Čech balí kufry a přesouvá se na sever za Petrem Radou.

Šestadvacetiletý slovenský útočník s fotbalem začínal za Inter Bratislava, přičemž nejvíce na sebe upozornil ve Spartaku Trnava. Díky svému dobrému ofenzivnímu čichu se na rok přesunul i do Sparty, která jej ovšem nevyužila, a tak se hráč po roce přestěhoval do Dukly.

V lednu 2019 se rozhodl zkusit své štěstí na Kypru, kde si jej vyhlédl Limassol. Za něj se ale střelecky prosadit nedokázal, a tak se vrátil zpátky do Čech, nyní však už do útrob nováčka Fortuna:ligy z Českých Budějovic.

Právě zde se Schranz dokázal opět dobře herně i gólově naladit, když během své debutové sezony nastřílel devět ligových branek, což upoutalo zájem Jablonce, který nyní tento přestup dotáhl do zdárného konce. Obě strany se spolu dohodly na tříleté smlouvě.

„Jablonec vnímám jako top klub v Česku a moc se těším. Je to zase něco nového, těším se na zápasy a nějaké úspěchy. Od doby, co hraju v České republice, tak jsem Jablonec sledoval. Jednání začala velmi brzy a Jablonec projevil největší zájem,“ prozradila nová ofenzivní akvizice klubovému webu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.