Tottenham porazil Everton, Souček opět skóroval za West Ham

Premier League nám otevřela brány svého třiatřicátého kola, v němž se prozatím dařilo fotbalistům Manchesteru United nebo Leicesteru. Smolný zápas za sebou má Norwich, jehož naděje na setrvání v nejvyšší soutěži se zdají být sečteny. V neděli skóroval za West Ham opět Tomáš Souček, představil se i Liverpool a Manchester City. V pondělí v "souboji trenérů" Tottenham porazil Everton 1:0.

Rudí ďáblové od zimního příchodu Bruna Fernandese chytají druhý dech, s nímž poráží většinu svých soupeřů, navíc už šestnáct utkání v řadě neprohráli. Výjimkou nebylo ani měření sil s Bournemouthem, jejichž brankář musel rovnou pětkrát lovit míč ze sítě. Zmíněný hvězdný portugalský záložník si připsal jeden gól a dvě asistence.

Své nečekaně vysoké ambice se snaží naplnit hráči Leicesteru, jimž se podařilo porazit 3:0 Crystal Palace, díky čemuž se i nadále udržují v elitní trojce tabulky, která by jim zajistila přímý postup do skupiny Ligy mistrů. Za Lišky se prosadili Iheanacho a dvakrát Vardy. Pátou ligovou prohru za sebou evidují fotbalisté Norwiche, kteří doma prohráli s Brightonem a i nadále se beznadějně drží na poslední příčce tabulky.

Arsenal potvrdil formu a po čtvrté v řadě zvítězil. Tentokrát to odnesl Wolverhampton. Wolves inkasovali z kopačky Saky na konci prvního poločasu, na konečných 2:0 poté zvýšil Alexandre Lacazette. Další londýnský klub, Chelsea, večer přivítal Watford a žádné velké překvapení se nekonalo, Blues díky gólu Girouda, proměněné penaltě Williana a trefě Barkleyho zvítězili 3:0.

Po dvou gólech, přestože jeden z nich nebyl uznán, s Chelsea skóroval Tomáš Souček i v utkání s Newcastlem, kdy zvyšoval na 2:1 ze standardní situace, tentokrát se ovšem Kladivářům zvítězit nepodařilo, pouze remizovali 2:2. Za Burnley pak nastoupil další český reprezentant Matěj Vydra, tomu se ale během jeho 69 minut na hřišti skórovat nepodařilo. Jeho tým remizoval se Sheffieldem 1:1.

Liverpool má matematicky jisté to, že se po sezóně stane ligovým šampionem, v týdnu však podlehl Manchesteru City 0:4. Náladu si však spravil s Aston Villou, kterou porazil 2:0. První gól vstřelil Sadio Mané, na konečných 2:0 pak zvýšil Curtis Jones, který nedávno dostal novou smlouvu. Překvapil však Southampton, který večer porazil právě Manchester City 1:0. Jediný gól zápasu zaznamenal Che Adams.

V duelu dvou světově uznávaných trenérů Josého Mourinha a Carla Ancelottiho, potažmo v bitvě Tottenhamu a Evertonu, rozhodla jediná branka. A navíc vlastní. Tu vstřelil ve 24. minutě stoper Evertonu Michael Keane a Karamelky tak podlehly Kohoutům 0:1.

Premier League, 33. kolo:

Norwich - Brighton 0:1 (25. Trossard)
Leicester - Crystal Palace 3:0 (49. Iheanacho, 77. a 90+4. Vardy)
Manchester United - Bournemouth 5:2 (29. a 54. Greenwood, 35. Rashford (pen.), 45+2. Martial, 59. Fernandes - 15. Stanislas, 50. King (pen.))
Wolverhampton - Arsenal 0:2 (43. Saka, 86. Lacazette)
Chelsea - Watford 3:0 (28. Giroud, 43. Willian (pen.), 90+2. Barkley)
Burnley - Sheffield United 1:1 (43. Tarkowski - 80. Egan)
Newcastle - West Ham 2:2 (17. Almiron, 67. Shelvey - 4. Antonio, 65. Souček)
Liverpool - Aston Villa 2:0 (71. Mané, 89. Jones)
Southampton - Manchester City 1:0 (16. Adams)
Tottenham - Everton 1:0 (24. Keane (vl.))